El Clásico, co svět neviděl, aneb koukejte pánové

El Clásico, co svět neviděl, aneb koukejte pánové

Fotbal to je ryze mužský sport. Inu, možná kdysi. V dnešním světě není radno věci jen tak škatulkovat a stojí za to, se někdy na jasně dané skutečnosti podívat jinou optikou.

Stejnou optikou  jakou se fanoušci podívali na  odvetné utkání čtvrtfinále Ligy mistryň mezi Barcelonou a Realem Madrid.

Na Stadionu Camp Nou (brzy doplněném o sponzora Spotify) byl překonán rekord v návštěvnosti ženského fotbalu a je nutné podotknout, že s tímto numerem by ženy mohly s klidem konkurovat mužům. Vítězství domácích 5:2, sledovalo 91,553 diváků.

Dosavadní rekord v návštěvnosti již byl notně letitý. Došlo k němu ve finále Mistrovství světa v roce 1999, kde se střetlo USA s Čínou, na stadionu v Pasadeně, kam se přišlo podívat 90,185.

Pro všechny zúčastněné hráčky to byl speciální okamžik, jelikož barcelonské obhájkyně trofeje většinou nastupují na stadionu Johana Cruyffa a průměrná návštěvnost čítá 2893 diváků.

"Musela jsem zadržovat slzy, protože tohle bylo příliš bláznivé. Fanoušci po zápase neodcházeli a slavili s námi. Něco takového jsem si nedokázala ani představit, měla jsem husí kůži," sdělila své emoce barcelonská křídelnice Caroline Grahamová Hansenová pro streamovací službu DAZN.

O svých pocitech se rozpovídala i katalánská kapitánka Alexia Putellasová,  v rozhovoru pro uefa.com.

„Nemám slov. Tohle bylo naprosto kouzelné. Když zápas skončil, fanoušci vůbec nechtěli jít domů“.

Na legendárním stánku panovala skvélá atmosféra ještě před utkáním. Trumpetisti vyhrávali katalánské songy a lidé v modročervené kombinaci se valili do ochozů. Všech devadesát tisíc lístků se prodalo během tří dní.

Mimo jiné do semifinále Ligy mistryň postoupila také Paříž, jejíž branku hájí Barbora Votíková.

Finále Ligy mistryň se uskuteční 21. května v Turíně.

Zdroj:sport.aktualne.cz