Rezerva Sparty přejela Ústí, Dukla otočila duel s Líšní. Chrudimi svitla šance na záchranu

Po pátečních jednogólových výhrách breněnské Zbrobjovky na Příbramí a Opavy nad Jihlavou pokračuje druhá nejvyšší česká fotbalová soutěž první dubnovou sobotu šesti zápasy jednadvacátého kola. Dařilo se prakticky vše domácím týmům, které - s výjimkou Ústí nad Labem oslavily vítězství. Naopak Ústí zažilo debakl 3:0 se Spartou "B".

Z mrazivého duelu Brna s Příbramí odcházejí nakonec šťastnejší domácí fotbalisté, kteří se radují ze tří bodů díky gólu Bariše z prvního poločasu. Zbrojovka si tak připsala na své konto další důležité tři body, kterými si upevnila první místo v tabulce. Po celé utkání byla herně lepším celkem a zaslouženě tedy vyhrála.

Naopak vyrovnaný duel nabídlo střetnutí mezi Opavou a Jihlavou, který rovněž nakonec rozhodla jediná branka. O tu se po hodině hry postaral fantastickou hlavičkou mladý opavský útočník Tomáš Rataj, který tak svému celku tak zajistil tři body. Slezané doma na jaře zatím neztratili ani bod a zvítězili ve všech třech zápasech. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE navíc bodovali počtvrté v řadě.

Vyrovnané střetnutí nabídl rovně souboj mezi Vyškovem a Viktorií Žižkov, ve kterém padla rozhodující branka až čtyři minuty před koncem utkání. Z ní se radovali domácí fotbalisté, kteří se díky tomu minimálně do odpoledne přesunuli před pražskou Duklu. Naopak Žižkov je i nadále beznadějně poslední.

I přesto, že třinečtí fotbalisté na začátku druhé půle přišli o jednogólový náskok z prvního dějství, radují se přesto ze zisku tří bodů. Může za poděkovat dvojici Omasta - Kania, která dvěma slepenými góly v rozmezí dvou minut zajistila svému celku dvoubrankový náskok, kterou už Táborsko nedokázalo stáhnout a v Třinci ani na osmý pokus nevyhrálo. Třinec se díky výhře posunul na desátou příčku, naopak Táborsko je pouhých šest bodíků od sestupových pozic.

O jedinou branku vyrovnaného utkání Chrudimi s Prostějovem se postaral devět minut před koncem utkání Petr Průcha, který rozhodl přízemní střelou do protipohybu brankáře hostí. I když se Prostějov snažil o rychlé vyrovnání, neměl moc času a nepovedlo se mu to. Chrudím je i nadále předposlední, má však sedmibodový náskok na poslední Žižkov, který nebodoval.

Hned první poločas utkání Dukly s Líšní nabídl tři branky, kdy hosté nejprve využili dvou zaváhání domácího celku a dostali se do dvougólového vedení. Těsně před koncem první pětačtyřicetiminutovky se však domácím povedlo ještě snížit. Ve druhé půli pak přišlo brutální otočení vývoje zápasu ze strany Dukly, které se povedlo Líšni nasázet tři góly a zaslouženě tak zůstávají tři body na Julisce.

Zvyrovnaného utkání mezi Vlašimí a Varnsdorfu nakonec odcházejí šťastní domácí fotbalisté. Naopak hostům z Varnsdorfu mohou zbýt jen oči pro pláč. Dlouho to totiž vypadalo, že vzájemné utkání skončí bezbrankovou remízou. Nakonec však vyhráli domácí díky gólu v nastaveném čase.

Jednoznačný průběh mělo utkání Ústí nad Labem s rezervou pražské Sparty. Ta si získala pohodlný dvougólový náskok již v první půli, ve které měla jsasnou dominanci jak herně, tak i gólově. Ve druhé půli se pak Pražanům povedlo přidat ještě třetí gól a své vedení pak hosté už jen pohodlně bránili. Domácí si větší šanci vytvořili až v nastaveném čase, ale Krobot tečoval Černého střelu jen těsně vedle brány.

Fortuna národní liga, 21. kolo:

Zbrjovka Brno - Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 23. Bariš.

Opava - Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 64. Rataj.

Vyškov - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 17. Lacík, 86. Lahodný – 32. V. Novák.

Třinec - Táborsko 3:1 (1:0)
Branky: 5. Dedič, 65. Omasta, 67. Kania – 51. Kosek.

Chrudim - Prostějov 1:0 (0:0)
Branka: 81. Průcha.

Dukla Praha - Líšeň 2019 4:2 (1:2)
Branky: 45. Buchvaldek, 57. D. Souček, 64. D. Souček z pen., 69. D. Souček – 6. Málek, 32. Machalík.

Vlašim - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 90+2. Broukal.

Ústí nad Labem - Sparta Praha "B" 0:3 (0:2)
Branky: 29. Turyna, 38. Polidar, 60. Holoubek.