Byli jsme velice slabí v útočné fázi, chyběla nám kvalita i odvaha. Je to zasloužená prohra, kritizoval Jílek výkon svého mužstva

Byli jsme velice slabí v útočné fázi, chyběla nám kvalita i odvaha. Je to zasloužená prohra, kritizoval Jílek výkon svého mužstva
OBSAHUJE OHLASY

Viditelně nespokojený s výkonem svých svěřenců po utkání v Uherském Hradišti byl trenér Olomouce Václav Jílek. Ten v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport zkritizoval především útočnou fázi svého týmu. Ten totiž v první půli neposlal na bránu domácího Slovácka ani jednu střelu.

„Je potřeba říct, že jsme tady dneska nepředvedli vůbec dobrej výkon. Hlavně do té ofenzivy to bylo velmi slabý, málo odvážný, málo kvality… Takže, zasloužená porážka,“ nehledal bývalý trenér pražské Sparty za prohrou žádnou křivdu.

prostě nešlo. „Věříme všem hráčům stejně. Dneska jsme tam dali Tondu, protože Mojmír měl nějaké problémy, které chytil v týdnu. Takže jsme chtěli začít s Tondou. Je škoda, že tu šanci nevyužil. Nemůžu mu upřít snahu, ale v ofenzivě se choval strašně alibisticky. Objevily se dvě šance ve druhém poločase, kdy prostě to může zakončit tu situaci a vyřešit to pro soupeře nebezpečně. My ještě hledáme nějaké lepší řešení. Dneska skutečně v útočné fázi velmi slabý výkon,“ komentoval Jílek věcně a smířlivě prohru svého týmu.

Právě Hanákům se proti fotbalistům Uherského Hradiště příliš nedaří. Vždyť od roku 2019 nedali Slovácku olomoučtí fotbalisté ani gól. „Ono to vyplývá z toho, že Slovácko je dneska velice dobře organizovaný tým. Nejsme to jenom my, kdo se těžko prosazuje proti Slovácku. Myslím si ale, že nám dneska chyběly základní principy. To znamená kvalita útočné fáze, na poslední třetiny větší tlak, větší odvaha, větší sebevědomí. Prostě abychom to vzali na sebe. My jsme vlastně prakticky toho gólmana dneska vůbec nezaměstnali,“ vysvětlil Jílek, proč ani nyní gól do sítě Slovácka ze strany Olomouce nepadl.

Pro Jílkův tým byla porážka na Slovácku již několikátá prohra o jeden gól v této sezóně. Pro větší analýzu proher tohoto typu však podle Jílka zatím není důvod. „Jednu branku inkasovat není v průměru špatný, si myslím. Ale prostě, když nedáváme branky a dneska jsme ji nedali naprosto oprávněně, tak to je ten zásadní problém. Prostě, naše útočná fáze, hlavně dneska, byla velmi sterilní a prakticky jsme dneska neměli ani příležitost, že které bychom mohli dát gól,“ měl prostě pětačtyřicetiletý kouč Olomouce jasno, co Hanáky stálo v Uherském Hradišti body.

Nechte nás hrát na hlavních stadionech a lidi přijdou, říká Svitková. A vyzvala FAČR k činnosti

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.