Výkon proti Ostravě jej nadchl. Jaký výsledek by si přál Vrba v nedělním šlágru Plzně se Slavií?

Výkon proti Ostravě jej nadchl. Jaký výsledek by si přál Vrba v nedělním šlágru Plzně se Slavií?

Po reprezentačních přestávkách se pražské Spartě většinou nedařilo, navíc jarní fáze ligy poukázala na celou řadu nedostatků v letenské kabině. Využít toho chtěl v sobotu Baník, ale ostravský klub se nakonec vracel domů s prázdnou, ačkoliv se poměrně rychle dostal do vedení. V táboře domácích panovala spokojenost a kouč Vrba si předvedenou hru náležitě pochvaloval.

Aktuálně třetí tým tabulky české nejvyšší soutěže tuší, že vše ještě není v boji o titul ztraceno, avšak ztráty na jaře mohou v konečném součtu mrzet. „Sami moc dobře víte, jaký jsme měli program na začátku jara. Hráli jsme během tří týdnů šest zápasů. Nemělo to takovou šťávu a agresivitu. Nemělo to věci, které jsme tam viděli, když hrajeme klasický týden. Z tohoto pohledu se na zápas víc připravíte kondičně i takticky. Máte víc prostoru. Bylo vidět, že hráči byli odpočatí, připraveni takticky i fyzicky. Zápas měl náboj. Z naší strany i ze strany Baníku. Jsem rád, že jsme zápas zvládli,“ nechal se slyšet kouč Sparty v rozhovoru pro klubové stránky.

Skóre otevřel již v deváté minutě ostravský Svozil, což však domácím paradoxně vlilo sílu do žil. „Já bych byl radši, kdyby nám Baník gól nedal. Z tohoto pohledu nevím, jestli to byl správný impulz. Je pravda, že o to víc, si cením toho vítězství. Cením si toho, že jsme kvalitu předvedli. Mrzí mě jenom, že jsme z dalších brejkových situací další góly nedali. Měli jsme čtyři až pět dalších situací, kdy jsme mohli výsledek pojistit. Z tohoto pohledu to mohlo být v závěru klidnější, ale tímto pohledem jsme odehráli jedno z nejlepších utkání sezony. Mrzí mě jen, že jsme gólů nedali víc,“ pokračoval zkušený stratég.

Do karet by mu mohlo nahrát, kdyby nedělní šlágr mezi Plzní a Slavií skončil remízou. „Radši neříkám, co bych si přál. Když to řeknu, tak se to nesplní. Pro nás je nejlepší výsledek takový, abychom se dostali na dostřel oběma týmům. Přeju si také, aby se diváci bavili. Abychom byli spokojeni s výsledkem a byl to i zajímavý fotbal,“ dodal Vrba.

Zdroj: sparta.cz