Hložek po skalpu Baníku: Přesně takhle by to mělo vypadat. Hráli jsme naplno a přineslo to ovoce

Hložek po skalpu Baníku: Přesně takhle by to mělo vypadat. Hráli jsme naplno a přineslo to ovoce

Pražská Sparta dokázala uspět v rámci sedmadvacátého kola české nejvyšší soutěže a ubránit domácí půdu před nájezdem ostravského Baníku. Hosté se sice poměrně rychle dostali do vedení, ale domácím se podařil ještě během první půle nepříznivý stav obrátit. Mezi střelce se zapsal i reprezentační útočník Adam Hložek, který tak potvrdil svou důležitost v letenském celku.

Devatenáctiletý talent se vrátil z reprezentačního srazu v dobré formě a brankou přispěl k výhře 2:1. V utkání s Ostravou měl i několik dalších šancí a povedených individuálních akcí, proto mohl být po závěrečném hvizdu se svým výkonem spokojený.

„Byl to těžký zápas, jak bývá s Baníkem zvykem. Ale čekali jsme to a myslím, že jsme do toho nevstoupili úplně špatně. Sice jsme v sedmé minutě dostali zbytečný gól ze standardky, chtěli jsme si na to dávat pozor, Baník je v tom silný. Celé utkání jsme ale hráli úplně naplno, nechali jsme na hřišti všechno, takhle to má vypadat. Byli jsme odměněni góly, hodnotím to pozitivně,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky.

Utkání mělo i dobrou diváckou kulisu, která čítala 15 tisíc návštěvníků. „Oba tábory byly slyšet, to k tomu patří. Užívám si takové zápasy, když je skoro plný stadion. Byl to výborný zápas,“ dodal Hložek, který v této sezóně nastřílel již sedm ligových branek a k tomu přidal 11 asistencí.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.