Plzeň hraje fyzicky do těla, mají to na tom postavené a je na rozhodčím, jak to udrží, nebo neudrží...

Plzeň hraje fyzicky do těla, mají to na tom postavené a je na rozhodčím, jak to udrží, nebo neudrží...
OBSAHUJE VIDEO

Podle sešívaného středopolaře Lukáše Provoda mohl být přemotivovaný exslávista v plzeňských službách Pavel Bucha vyloučen i dříve, než v pětaosmdesáté minutě po druhé žluté kartě.

"Když jsem viděl zákrok, za který dostal druhou žlutou kartu, tak měl, myslím, dostat rovnou červenou, protože to bylo hodně nebezpečné. Takovým stylem do toho nemůže jít. Potom se omlouval, ale to nemění nic na tom, že nevíme, co bude s Peterem Olayinkou, snad bude zdravý. Plzeň hraje fyzicky do těla, mají to na tom postavené a je na rozhodčím, jak to udrží, nebo neudrží," uvedl po remíze 1:1 pětadvacetiletý záložník obhájce titulu, jehož slova nabídly stránky slavia.cz.

Jak moc nedělní bitva o první flek ve Fortuna:lize bolela? "Nebylo to nijak zvlášť víc, než jsme očekávali. Plzeň hrála fyzicky a má to na tom postavené. Od toho tam má hráče. My jsme se na to snažili reagovat a hrát fotbal. V určitých fázích zápasu nám to šlo líp, jindy hůř," podotkl nedávno uzdravený rodák z Plzně, který v minulosti prošel také Baníkem Sokolov či Českými Budějovicemi.

Mohlo by se za pár týdnů zápolit v české lize o titul bez bojů a téměř až fyzické války na place, nad kterou například Josef Csaplár kroutí hlavou? "Myslím, že je důležité se o tom bavit, aby se týmy snažily čím dál víc hrát. Když zmíním třeba Budějovice, kde jsem působil, tak se u nás na Slavii vždycky snaží hrát fotbal a díky tomu je ta liga koukatelná. Je to mnohem lepší, než když jsou potom v zápasech souboje, nakopávání, žluté karty a pořád se to kouskuje, pak je to méně koukatelné. Je otázka, jestli tu těch týmů, co chtějí hrát fotbal za každých okolností, bude víc. Ale myslím, že ty zápasy tu jsou, každý tým má svou strategii, se kterou do zápasu jde, a my jsme se s tím nevypořádali tak, aby to došlo do tří bodů," posteskl si na webu slavia.cz český reprezentant z Edenu.

Ať je trenérem národního týmu cizinec, nebo duo Svědík-Levý. „Nepostoupíš na MS, končíš“ - musí být normou

Zdroj: slavia.cz