Mančaft Slavie není v ideálním rozpoložení. I proto nabralo směr Rotterdam hned 5 dorostenců...

Mančaft Slavie není v ideálním rozpoložení. I proto nabralo směr Rotterdam hned 5 dorostenců...

Slávistická výprava je od úterního dne v Rotterdamu a není v ideální situaci, protože ji chybí dost zraněných hráčů. Kromě marodů navíc nemůže trenérský štáb počítat ani s tandemem Aiham Ousou a Srdjan Plavšič.

"Bylo by lepší, kdybychom říkali, kteří hráči mohou odcestovat. Do Rotterdamu odlétají hráči, kteří jsou zdraví a jsou schopní absolvovat zápas. V podstatě je to tak na základní sestavu a máme na lavičce další tři hráče ze stabilního kádru a bereme s sebou pět dorostenců," ozřejmil na webu slavia.cz Zdeněk Houštecký.

Petr Ševčík je pořád mimo, ale Oscar Dorley i Peter Olayinka by nakonec do hry zasáhnout mohli. "Šéva necestuje, protože ho skolila viróza. Doufáme, že Peter Olayinka a Oscar budou v pořádku, ale to se ukáže v následujících hodinách, jestli budou moct utkání absolvovat. Snad ano," doplnil kolega Jindřicha Trpišovského.

Uzdravený Taras Kačaraba ale na lavičce nechyběl a sešívaní ho budou potřebovat. Kromě Ousoua totiž není k dispozici ani Hovorka. "Zdravotně už jsem v pohodě. Trénuju s týmem kompletně. Jsem připravený na tento zápas. Teď jsme koukali na video, jak Feyenoord napadá, čeká nás ještě trénink. Zkusíme to nacvičit, jak budeme rozehrávat z obrany," pronesl na klubových stránkách ukrajinský stoper s libereckou minulostí.

Slávistickým limitem je třikrát čtvrtfinálová fáze, dál se zatím v Evropě pod současnými trenéry nešlo. "Doufejme, že už pojedeme na semifinále, hrozně bychom si to přáli. Ale s kluky a trenéry jsme se o tom bavili, že nás to zase potkalo ve chvíli, kdy není mančaft v optimálním rozpoložení. Máme spoustu zraněných, dva vykartované a nemůžeme využít hráče, které nemáme na soupisce. Uzdravili se Provi, Gadži, přišel Juras a Filda. To je pro nás nešťastné, ale musíme se s tím poprat. Všichni do toho dáme sto procent a doufáme, že se nám to podaří a postoupíme do semifinále," zakončil před čtvrtečním soubojem padesátiletý Houštecký.

Na Stínadlech brzy končí smlouva hned 8 hráčům, jejichž budoucnost závisí na případné záchraně...

Zdroj: slavia.cz