Oscar si představení na De Kuip nenechá za žádnou cenu ujít, Olayinka půjde přes bolest. A co Kúdela?

Oscar si představení na De Kuip nenechá za žádnou cenu ujít, Olayinka půjde přes bolest. A co Kúdela?

Jak to vypadá před prvním čtvrtfinále EKL na rotterdamském stadionu De Kuip s Oscarem či Peterem Olayinkou, kteří si odnesli z posledního ligového kola jisté šrámy? A nemohl by nastoupit v základní sestavě po delší době uzdravený Ondřej Kúdela?

I na tyto otázky odpovídal před čtvrtečním soubojem s Feyenoordem Jindřich Trpišovský. "Jeden z těch dvou nastoupí stoprocentně, Oscar chce hrát za každou cenu. Už v Plzni za námi běžel po chodbě a říkal, že si to za žádnou cenu nenechá ujít. U Olayinky je to hodně bolestivé, chce ale utkání absolvovat i přes nějakou bolest. Ondra Kúdela je jedním ze třinácti hráčů do pole, o kterých jsem mluvil, že jsou k dispozici, a je možné, že nastoupí," ozřejmil na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník.

Protože i tak trápí vršovické "S" celá řada absencí, ve výpravě nechybí pět dorostenců. Je samozřejmě jasné, že nedojde na všechny, nicméně jeden až dva mladíci by klidně do hry zasáhnout nohli...

"Pro ně to musí být paráda. Přemýšlel jsem, že kdyby mě někdo v 16 nebo 17 vzal na Rotterdam, muselo by to být super. Na klucích, kteří s námi takhle cestovali, a teď jsou třeba někde v lize, je vidět, že jim to do kariéry otevře oči. Potkávají se jen se svými vrstevníky a pak vidí tu kvalitu a to, co je potřeba, aby mohli uspět v takovém zápase, jaká cesta je čeká. Je jen na nich, co si z toho vezmou. My jsme rádi, že cítíme, že někteří z nich nám v tom zápase mohou pomoct. Pravděpodobně budeme donuceni i okolnostmi k něčemu takovému přistoupit. Kluků máme s sebou dost, výhoda je, že je známe, chodí s námi do tréninků a někteří s námi nedávno absolvovali i modelový zápas. Je hodně pravděpodobné, že se někdo z nich na hřišti ve čtvrtek objeví. Jsme rádi, že nás doplnili, hlavně pro ně to ale je obrovská škola," uzavřel na slavia.cz exkouč Liberce a Žižkova, který si pro jednoho z mladíků šetří možnost třetího střídání.

Když hraje Sparta v Evropě a daří se jí, jsem rád, říká slávista Prachař a dodává: Titul má zůstat v Praze

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.