Trenéři v akademii Dynama neviděli výplatu už několik měsíců. Majitel Koubek to dle svých slov intenzivně řeší...

Trenéři v akademii Dynama neviděli výplatu už několik měsíců. Majitel Koubek to dle svých slov intenzivně řeší...

Jihočeský hejtman Martin Kuba se opřel do Dynama České Budějovice. Důvodem je skutečnost, že trenéři v akademii nedostali výplaty již od ledna.

Pro politika je to naprosto nepřijatelné zejména z toho důvodu, že je akademie povětšinou financovaná z veřejných peněz. Jihočeský kraj, město České Budějovice a FAČR na ni přispívá několik milionů korun.

A to ještě pořád není všechno. Jihočeská akademie funguje i díky příspěvkům rodičům, jejichž děti jsou její součástí, s tím, že poplatky činí 9 tisíc korun ročně.

Členovi Občanské demokratické strany proto vadí, že peníze pro akademii mnohdy končí v platech hráčů českobudějovického áčka případně jejich agentů.

Majitel Dynama Vladimír Koubek problém potvrdil, ovšem jedním dechem dodal, že se ho snaží intenzivně řešit. "V pátek bych měl uzavřít sponzorskou smlouvu, která tyto nepříjemné věci pomůže vyřešit," citoval server idnes.cz slova vlastníka aktuálně osmého týmu Fortuna:ligy.

A co vůbec bylo důvodem opoždění výplat? Mimo jiné vše zkomplikovala i válka na Ukraujině. "Město nám poslalo peníze na účet ve Sberbank, který se záhy zmrazil. Dále jsme museli vracet krajskou dotaci z projektu na tréninkové centrum Složiště, který jsem zdědil. Celkem 1,5 milionu korun jsem musel zaplatit ze svého. Přišli jsme o 2,8 milionu od společnosti ČEZ a minulý týden jsme se dozvěděli, že nás už nebude podporovat firma FCC, která nám poskytovala 1,2 milionu," uzavřel na stránkách idnes.cz nadřízený Horejše a spol., který dle svých slov na zasedání krajského zastupitelstva hejtmana prosil, aby Dynamu pomohl uplatnit svůj vliv.

Zdroj: idnes.cz