Fotbalem pro Ukrajinu! Šachtar Doněck sehraje sérii charitativních zápasů

Fotbalem pro Ukrajinu! Šachtar Doněck sehraje sérii charitativních zápasů

Fotbalem za Ukrajinu! Inu i tak by se dala nazvat iniciativa ukrajinského fotbalového klubu Šachtar Doněck, který sehraje sérii charitativních utkání proti evropským týmům. Výtěžek z těchto klání poté poputuje na pomoc lidem postiženým invazí Ruska na Ukrajině

Od té doby, co ruská vojska zaútočila na Ukrajinu se tamní celek připravuje v Turecku. Všechny zápasy ukrajinské Premjer-Lihy(Premier League) jsou momentálně odloženy na neurčito. Naposledy se hrála v prosinci, poté následovala zimní přestávka. Po zimní přestávce měla liga opět odstartovat v únoru, ale vzhledem k okolnostem to nebylo možné. Šachtar ovšem není k situaci lhostejný. Nelení a věnuje se těmto ušlechtilým činům.

První utkání absolvuje již dnes v Athénách, kde změří síly s Olympiakosem. Následovat budou duely proti Lechii Gdaňsk (14. dubna), Fenerbahce (19. dubna) a Hajduku Split (1.května).

"Chceme těmito zápasy mluvit o válce a míru na Ukrajině. O strašné válce, kterou Rusko rozpoutalo proti Ukrajině, o utrpení a ničení, které válka přinesla naší zemi," uvedl Sergej Palkin, šéf Šachtaru.

Světová federace zároveň upravila po dobu válečného konfliktu pravidla, která nově umožňují hráčům přestupovat i mimo stanovená přestupová období. Tuto skutečnost využil kupříkladu Brazilec Teté, který právě z Doněckého klubu přestoupil do Lyonu.

Šachtar Doněck, za který v minulosti hráli i čeští fotbalisté Jan Laštůvka a Tomáš Hübschman je druhým nejúspěšnějším ukrajinským klubem na poli tuzemské soutěže. Z titulu mistra se radoval ve své historii třináctkrát, úspěšnější je poze Dynamo Kyjev, které má na svém kontě o tři ligové tituly více.

Zdroj: Sport.cz