Povstal z popela? Český legionář znovu pálil ostrými

Navzdory tomu, že rozjezd v nové lize trvá o něco déle, pokud to máš v noze, padá to tam dál. Po svém přestupu do Zaglebie Lubin Martin Doležal zatím nezklamal. V posledním zápase s týmem Stal Mielec vstřelil dva góly svého týmu a pomohl tak k výhře svého týmu a mírnému posunu od sestupového pásma. Vydrží mu střelecká forma i nadále?

Jednatřicetiletý český útočník skóroval v již druhém zápase z devíti odehraných v nejvyšší polské soutěži. Od ledna, kdy do Zaglebie přestoupil z Jablonce se trefil už po čtvrté, což není vůbec špatná statistika. Ve 28. kole polské Ekstraklasy pomohl k obratu z 0:1 na 3:1, kdy nejdříve vyrovnal v 72  minutě  a v 85. minutě vítězství potvrdil. Mezi jeho dvě branky se vtísnil ještě krajan Erik Daniel.

Pro Doležala šlo o velmi důležité góly, protože se trefil poprvé od 18. února po dlouhých 6 zápasech. Své první dva góly vstřelil při výhrě 3:1 nad Plockem právě v únoru.

Šestinásobný reprezentant odešel v lednu z Jablonce po dlouhých 9 letech, kde se vypracoval na jednu z největších hrozeb ligy. Abych řekl pravdu, přestup měl přijít o něco dříve, ale lepší teď, než nikdy.

Svůj přestup si doopravdy zasloužil. V dresu Jablonce nasázel přes 70 gólů a jedním z nich pomohl Jablonci i v Evropské konferenční lize. Jako jeden z mála ligových útočníků strávil ve svém klubu takovou dobu a na té nejvyšší úrovni. Snad každý tým se musel mít na pozoru, když přijela věž z Jablonce.

Další zápas jej čeká na hřišti Cracovie, kde se potká s několika českými i slovenskými hráči. I v tomto zápase půjde o hodně, protože Zaglebie je jen 6 bodů od sestupového pásma. Podaří se českému šutérovi navázat na poslední zápas?