V bojích o titul bude hrát obranná fáze podstatnou roli, hlásil po Teplicích Vrba a pochválil Čvančaru s Hložkem

V bojích o titul bude hrát obranná fáze podstatnou roli, hlásil po Teplicích Vrba a pochválil Čvančaru s Hložkem

Jako typický zápas dvou poločasů proběhlo střetnutí Sparty v Teplicích. V tom prvním Sparta jako aspirant titulu rozhodně nevypadala, druhých pětačtyřicet minut rychle brankou otevřel Čvančara a Letenští rychle začali dominovat. A Pavel Vrba si mohl pomyslně mnout ruce. 

V pozápasovém rozhovoru pro web Sparty pak analyzoval příčiny, proč první pětačtyřicetiminutovka nedopadla dle sparťanských představ. “V první půlce zápasu jsme byli nepřesní, měli špatnou a pomalejší rozehrávku, chyběla nám rychlost. Tepličtí nás dostupovali a nedávali nám prostor pro tvorbu šancí. Kromě dorážky Čvančary na konci poločasu jsme neměli žádnou větší příležitost. Druhou půlku jsme se začali více hýbat a být silnější na míči. Začali se nám otevírat prostory, což přispělo ke tvorbě šancí. První gól nám velmi pomohl, díky čemuž se změnil průběh hry. Začali jsme si více věřit, získávat odražené balony a celkově se nám dařilo. Jsem rád za to, jak jsme zvládli druhý poločas a zaslouženě jsme vyhráli,” hlásil kouč Sparty.

Po zápase pak mohl svůj kádr chválit. “Mám radost, že dáváme docela dost gólů a málo jich dostáváme. Je to velmi povzbudivé a důležité pro tým před nadstavbou. Obranná fáze bude hrát podstatnou roli v duelech skupiny o titul. V ofenzivě využíváme více hráčů. Čvančara platí na soupeře svojí rychlostí, Hložek je nadstandardní ať už na hrotu nebo křídle, Haraslín a Pešek se nyní mezi sebou střídají, ale oba jsou strašně platní a každý z nich odvádí dobrou práci,” rozebíral Vrba.

A stále se nevzdává ani naděje, že by se Sparta vrátila do boje o nejvyšší příčky. Okolnosti těmto záměrům nahrávají. “Stále se snažíme být na dostřel. Jak už jsem zmínil, všechny týmy budou ztrácet. Rovněž i my jsme měli zbytečné ztráty, ať už s Bohemians nebo Jabloncem. Situaci v domácí soutěži ovlivňovala naše účast v evropských pohárech, kdy jsme mívali náročný program. Teď už to máme volnější, což nám vyhovuje v přípravě na ligové zápasy. Hráčskou kvalitu pro boj o nejvyšší příčky máme,” míní Vrba. Přičemž podpořil Slavii v boji v Konferenční lize, kde slávisté klepou na bránu semifinále. “Předně musím pochválit Slavii za výkon v Rotterdamu. Má našlápnuto na super výsledek, což pomáhá národnímu koeficientu. Samozřejmě, je to i trochu výhoda pro nás, protože se soustředí na tyto klání, což znamená, že má náročný program a mohou přijít její ztráty v lize,” tvrdil Vrba.

zdroj: sparta.cz