Je to velká ztráta a komplikace, netají po remíze v Olomouci plzeňský Kalvach

Je to velká ztráta a komplikace, netají po remíze v Olomouci plzeňský Kalvach

Série jednobrankových výher Viktorie Plzeň je (dočasně) minulostí, nastala doba remízová. Třetí plichta v řadě, tentokrát na půdě Olomouce znamená, že tým ze západu Čech může - v případě domácího triumfu Slavie s předposledními Pardubicemi přijít o první místo.  

Jean-David Beauguel se třináctým ligovým gólem dotáhl na čelo tabulky střelců, jeho Plzni to ale nestačilo. Olomoucký Růsek dokázal srovnat a plzeňská snaha udržet se na špici do nástavby, což by ji ve skupině o titul zajistilo výhodu domácího prostředí pro souboj se Slavií, dostala takříkajíc ránu pod čáru ponoru. “První půle byla v pořádku, škoda, že nám nešla finální část. Tlak jsme občas měli, do vápna chodily centry, měli jsme závary a obrovskou šanci Tomáše Chorého, kterou, kdybychom dali, tak by byl pravděpodobně výsledek příjemnější. Poté jsme vypadli z rytmu, soupeř nás zatlačil, proměnil jednu standardku a spokojení tedy nejsme,“ komentoval utkání pro web plzeňských trenér Viktorie Michal Bílek..

Velmi podobnou dikci v hodnocení zápasu a jeho výsledku měla i opora záložní řady, Lukáš Kalvach. “Jsou to pro nás dva ztracené body. V zápase jsme šli do vedení, ale bohužel pak jsme si nepohlídali standardku. Měli jsme tam hned šanci po tom prvním gólu, škoda, že jsme ji nevyužili. Sigma do té doby nic neměla a z jedné situace nás potrestala,“ mrzí plzeňského středopolaře. “Je to velká ztráta a komplikace, ale pořád jsou ještě dvě kola do konce a potom nadstavba, takže jedeme dál. Ale dnes nemůžeme být spokojeni,“  doplnil Kalvach.

Že Plzeň pravděpodobně v neděli přijde o první místo si uvědomuje i Michal Bílek. “Chtěli jsme po tomhle kole zůstat na prvním místě, ale to by nám zaručila pouze výhra. Slavia doma asi neklopýtne. Z toho panuje určité zklamání, ale ještě se hraje dál,“ hlásil. A hned burcoval k návratu na vítěznou vlnu. “Čekají nás ještě dvě velmi těžká utkání. V těch se musíme rychle dát dohromady, protože jsme třikrát za sebou remizovali,“ uzavřel Bílek své hodnocení aktuálního rozpoložení Viktorie.

zdroj: fcviktoria.cz