Nechtěl jsem moc chodit z brány a raději stál na čáře, přiznal po ligovém debutu liberecký Vliegen

Nechtěl jsem moc chodit z brány a raději stál na čáře, přiznal po ligovém debutu liberecký Vliegen

Pro Luboše Kozla a deset jeho svěřenců ze základní sestavy byla bezbranková remíza na Bohemians asi málo. Ten jedenáctý, belgický gólman Olivier Vliegen, si zápas rozhodně užil. Pro třiadvacetiletého brankáře se jednalo o ligovou premiéru, kterou dokázal vyšperkovat čistým kontem. 

“Stoprocentně to bylo speciální. V Liberci jsem už tři a půl roku a celou dobu jsem pracoval a čekal, až tato šance přijde. Jsem velmi rád, že ten den přišel a udržel jsem čisté konto,” hlásil po zápase Belgičan, který se o svém prvním ligovém startu dozvěděl od Luboše Kozla a libereckého kouče brankářů Marka Čecha dozvěděl už ve čtvrtek. Trenérský tým Slovanu se i tímto způsobem pokoušel podle všeho nastartovat svůj tým po dvou nejtěsnějších prohrách s Olomoucí a Teplicemi. Řekli mi abych nevymýšlel nic těžkého a dělal to svoje, byl v klidu a dobře komunikoval se spoluhráči,” popsal trenérské pokyny pro zápas Vliegen.

Podle debutantových vlastních slov byl nejtěžší hned jeho první ligový zásah. “Protože jsem střelu nečekal a najednou na mě letěl míč. Naštěstí jsem ho vyrazil,” popsal Vliegen svůj první úspěšný zákrok v nejvyšší české soutěži. A vedle něj si užil několik závarů ve svém vápně, když Klokani při dobývání jeho branky vsadili na centry ze stran a míč několikrát skotačil malým vápnem. “Bylo to náročné a jelikož se jednalo o můj první ligový zápas, nechtěl jsem moc chodit z brány a raději stál na čáře. Kluci to odbojovali a naštěstí jsme nedostali gól, za což jsem rád,” popisoval pro web Slovanu Vliegen.

Vzhledem k úspěšné brankářské premiéře doplněné i čistým kontem si tak belgický gólman měl čas užít i atmosféru, která je v Ďolíčku díky fandům zelenobílých barev pověstná. “Ano, v prvním poločase, kdy jsem měl za sebou domácí kotel, to bylo hodně slyšet. I ve druhé půli jsem slyšel jak domácí fanoušky, tak naše. Bylo to hezké,” hlásil po utkání Vliegen. A při rozlouskávání pokřiků kotle domácích se mu hodila i jeho pokročilá znalost českého jazyka. Sám jsem se chtěl naučit češtinu a navíc mám českou přítelkyni, díky které také mluvím tak, jak mluvím,” uzavřel Vliegen.

zdroj: fcslovanliberec.cz