Kaloč mluvil o nepohodě Baníku, Koubkovi se zdál Hradec lepší

Kaloč mluvil o nepohodě Baníku, Koubkovi se zdál Hradec lepší

Proti nováčkovi by měl mít Baník na domácí půdě papírově jasně navrch. Jenomže Baník je v určité výsledkové krizi, když nevyhrál pět zápasů, naopak Hradec jako nováček stále atakuje umístění ve skupině o titul. A remízu 0:0 ve vzájemném utkání možná nakonec víc ocenili domácí.  

“Když tým nevyhraje čtyři nebo pět kol, vrací se to ze všech stran. Chceme sbírat body a být nahoře, dali jsme si po podzimu nějaké cíle. Bohužel teď nám to opravdu nejde. Je třeba se od něčeho odrazit, nicméně zrovna jaksi nemáme z čeho. Přišla deka,” popisoval po zápase pro web iSport.cz aktuální křeč Baníku záložník domácích Filip Kaloč. S tím, že v nedělním zápase chtěl jeho tým svou hru zjednodušit, proti běhavému stylu Hradce se Ostravanům nepodvedlo ani to. 

Podobně viděl nedělní utkání i kouč domácích Ondřej Smetana. "Do zápasu jsme nevstoupili dobře a táhlo se to s námi po zbytek utkání. Chyběl nám klid a lehkost na hřišti. Výkon, který jsme předvedli, nebyl dostačující," konstatoval ostravský trenér, když cíle Baníku skončit na eventuálně pohárové čtvrté příčce se rozplývají společně s narůstající osmibodovou ztrátou v tabulce na Slovácko.

Naopak kouč hostujícího Hradce Miroslav Koubek mohl být s výkonem svých svěřenců spokojený a na pozápasové tiskové konferenci se viditelně usmíval. "Dnes mám pocit, že jsme měli blíže třem bodům. Byli jsme aktivní a nebezpečnější než soupeř, kterého jsme přivedli svou hrou do stádia nervozity. Akorát jsme spoustu finálních a předfinálních situací nedohráli do gólového efektu. Ale jinak to z naší strany byl velice dobrý organizovaný a zároveň fotbalový výkon," hlásil Koubek, který nováčka kormidluje k zajimavému úspěchu v podobě účasti ve finálové skupině.

zdroj: iSport.cz/fcb.cz