Traoré momentálně v hierarchii Slavie obrovsky pokročil a nyní patří k nepostradatelným hráčům...

Traoré momentálně v hierarchii Slavie obrovsky pokročil a nyní patří k nepostradatelným hráčům...

Jak moc důležitý je v této fázi sezony pro realizační tým Slavie třiatřicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny Ibrahim Traoré, který momentálně útočí se svým současným týmem na čtvrtý titul v řadě?

Jindřich Trpišovský kvituje, že se bývalý středopolař Táborska a Zlína vrátil do herní pohody a že je produktivnější než v minulosti...

"Momentálně v hierarchii týmu obrovsky pokročil, i když je pro nás dlouhodobě důležitý. V zimě, tak, jak to u hráčů okolo třicítky bývá, jsou v tréninkovém kempu více zatížení a mají svoje načasování formy. Na Ibrovi je vidět, jak mentálně silný je to hráč, jak obrovské má zkušenosti, jak se dokáže připravit na těžké zápasy i roli, kterou dostane. Je příjemné ho mít připraveného i na vstup do zápasu, je schopen naskočit kdekoliv v záložní řadě. Hráčů jako on moc není, vyloženě vyhledává emoční zápasy a situace, je v nich hodně silný," prohlásil na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník z vršovického Edenu.

"Momentálně patří k nepostradatelným hráčům, ve čtvrtek se o něj chceme opřít, i proto jsme ho s Pardubicemi šetřili. Patří mezi nejlepší hráče, jsme moc rádi, že dává góly, to byla věc, kterou jsme mu dlouho vyčítali a která chyběla jeho velice dobrý výkonům. Teď ale skvěle doplňuje šestnáctku, dřív tam moc nechodil, dnes ho to odměňuje. V zápase opět potvrdil svoji pohodu a klid tím, jak tu gólovou situaci vyřešil. Je konec sezony, hraje se o hodně a jsme rádi, že se o něj můžeme opřít," uzavřel na slavia.cz nadřízený Ševčíka, Provoda či Masopusta.

Traoré si v tomto soutěžním ročníku 2021/2022 připsal již 41 soutěžních startů, s tím, že mezi jedenácti vyvolenými figurovalo jeho jméno jen sedmnáctkrát.

Pohybově a rychlostně patří Vitík k nejlepším hráčům ligy. Má potenciál táhnout Spartu...

Zdroj: slavia.cz