Eduardo vyzdvihuje Mosqueru s Beauguelem: Mám pocit, že tu nejsou jen dobří hráči, ale také dobří lidé

Eduardo vyzdvihuje Mosqueru s Beauguelem: Mám pocit, že tu nejsou jen dobří hráči, ale také dobří lidé

Brazilský obránce Eduardo Gonzaga Mendes Santos (24) hostuje ve Viktorii z Karviné a na západě Čech už operuje několik týdnů. Jak se mu v Doosan aréně líbí?

"Je to úžasné. Být v takto velkém klubu a bojovat o nejvyšší příčky si opravdu užívám. Jsem rád, že tu můžu být," vyprávěl v interview pro web fcviktoria.cz svěřenec Michala Bílka, jenž odehrál ve Fortuna:lize na současné adrese 265 minut čistého času.

V kabině už si samozřejmě vysloužil i přezdívku. "Kluci mi říkají někdy Eddie, někdy Edu. Občas taky Eda, což je vtipné, protože v Brazílii je to oslovení pro ženu. Nemám s tím ale žádný problém, v kabině máme dobrou atmosféru," přiznal fotbalista, jenž začal s klasickým fotbalem až ve svých třinácti letech.

Nejvíce komunikuje s asistentem Pavlem Horváthem, který umí portugalsky od svého působení ve Sportingu Lisabon. "Mluví se mnou neustále. Na hřišti i mimo něj. Stále se mi snaží pomáhat a rozvíjet mé sebevědomí. Jsem za to hrozně rád. Díky němu a ostatním hráčům se tu cítím tak dobře," přitakal kolega Hejdy, Holíka či Havla.

A jak vůbec zapadl mezi hráče? Nejvíce je v kontaktu s cizinci. "Hodně se bavím s Mosquerou. On mluví španělsky, já trochu taky, navíc je to dost podobné portugalštině. S Beaugulem spolu také často klábosíme. Mám pocit, že tu nejsou jen dobří hráči, ale také dobří lidé. Cítím se tu opravdu dobře, přijdu si, jako že jsem doma," uzavřel na fcviktoria.cz Eduardo, jehož celek narazí ve zbytku základní části na Baník a Mladou Boleslav.

Pohybově a rychlostně patří Vitík k nejlepším hráčům ligy. Má potenciál táhnout Spartu...

Zdroj: fcviktoria.cz