Už brzo, kopyta! Pánové bez partnerek odcházet z kin nebudou, klidnil Štáfek u Svěceného pověst Vyšehradu

Už brzo, kopyta! Pánové bez partnerek odcházet z kin nebudou, klidnil Štáfek u Svěceného pověst Vyšehradu
OBSAHUJE VIDEO

Hosty tradičního pondělního pořadu O2 TV Sport TIKI-TAKA byli u moderátora Petra Svěceného mimo jiné i herci Jakubové Štáfek s Prachařem a rovněž i bývalí fotbalisté Jan Koller a Vladimír Šmicer. Hosté tedy u Svěceného logicky komentovali dlouho očekávaný VYŠEHRAD FILM, ve kterém celá čtveřice hraje a který dorazí do kin už tento čtvrtek.

„Je to tak, že kolega Lavický samozřejmě s omamnými látkami zachází po svém a tedy jeho heslo méně je více rozhodně neplatí. Právě naopak, že více je více. A to se děje i v tomto filmu,“ komentoval v pořadu Prachař ukázku, ve které coby fotbalový agent shání svému problémovému fotbalistovi Lavickému drogy. „Já jsem si v tom filmu nepřidal ani větu. Já jsem jenom dodržoval scénář, který jsem ale nenapsal já,“ upozornil se smíchem pro jistotu.

Ale podle druhého hereckého hosta a představitele fotbalového bohéma Julia Lavického Jakuba Štáfka se rozhodně pánové nemusí bát jít do kina s partnerkami. „Nebudou odcházet bez partnerek. Ten film nese jisté poselství. Je to do hloubky. To uvidíte, nebudu prozrazovat. Oproti seriálu je to pochopitelně trochu vyspělejší. Lavi trochu zestárnul. Nechci říkat, že byste přišli o jeho extempore, protože pořád je to stejnej dement jako tenkrát. Ale, tak jak stárnu já, stárne i on. Samozřejmě řeší i jiné věci než jenom večírky, mejdany a ženy. Přijde mu do cesty dítě a o to se bude muset starat,“ motivoval filmový Lavický všechny fanynky k návštěvě kina.

A jak si podle Štáfka vedli fotbalisté, účinkující ve filmovém Vyšehradu? „Toho prostoru dostal nejvíc Tomáš Rosický, který opravdu exceloval. Ten jediný dostal dopředu scénář, aby věděl, o co jde. A měl i připomínky a my jsme opravdu na základě těch jeho připomínek ten scénář upravovali, aby se tam cítil komfortně a bylo to přesně podle toho, jaká ta jeho funkce sportovního ředitele je,“ naznačil herec, že ve filmu bude i částečně pravdivá věc z fotbalového prostředí. „A jinak, už jsem to někde říkal. Vláďa (Šmicer, pozn. red.) a Patrik (Berger, pozn. red.) mají toho prostoru o trochu míň. Vlastně podobně i Honza (Koller, pozn. red.). Ta kamera jim sluší a já myslím, že by se na tu hereckou dráhu rozhodně dát mohli. Zas na druhou stranu nevíme, co by to znamenalo, kdyby toho textu měli víc,“ rýpl si vtipně.

„Měli čau. A to není prdel, aby to divák uvěřil. To není prdel,“ vysvětlil ale hned posléze Štáfek.

„My jsme právě ten scénář do nedostali do rukou, protože, jak je vidět, to nebylo potřeba. Ale čekali jsme trochu víc toho času v tom filmu než jenom čau. Možná bychom ani nepřijeli, kdybychom to věděli, že neřekneme ani čau. Ne, my jsme věděli, že tam jedeme dělat jenom křoví,“ komentoval pak s úsměvem na tváři svou filmovou roličku Vladimír Šmicer s tím, že ho udivilo, že tak krátkou scénu natáčeli celý den. „Hercům a filmovým štábům vůbec nezávidím. Opravdu, ty scény, jak se to točí pomalu… Než se to nastaví, všichni tam čekají na to, aby to klaplo…,“ vystřihl Šmicer poklonu filmařům.

Řekové nechtějí v Soluni příznivce Marseille a žádají UEFA o zákaz jejich příjezdu. Problémy čekají i ve Španělsku