Pozor, týmy jako Feyenoord jsou kolikrát schopné zahrát na půdě soupeře ještě líp než doma, varuje Slavii Cipro

Pozor, týmy jako Feyenoord jsou kolikrát schopné zahrát na půdě soupeře ještě líp než doma, varuje Slavii Cipro

Bývalý trenér sešívaného "S" z Vršovic František Cipro se vyjádřil k blížící se odvetě čtvrtfinále EKL Slavia - Feyenoord Rotterdam a při té příležitosti se vrátil i k prvnímu měření sil v Nizozemsku.

"První zápas byl samozřejmě ohromně atraktivní pro fanoušky, spousta gólů, zvratů. Z mého trenérského pohledu nutno říct, že tam byly oboustranně velké chyby ve středu obrany, zápas se navíc nepovedl ani jednomu z gólmanů. Za normálních okolností byste při třech vstřelených gólech přece jen měli zápas vyhrát. Každopádně je skvělé, že ten vyrovnávací gól Slavie na 3:3 na poslední chvíli padl, to je jasné," uvedl v interview pro seznamzpravy.cz velezkušený odborník.

On sám si zažil nadějný výsledek před odvetou kvalifikace Ligy mistrů s Šachtarem, Jindřich Trpišovský zase v loňském roce s Arsenalem. "Hraje se to na dva zápasy, dělat jakékoli závěry už po prvním z nich je samozřejmě předčasné. Současná Slavia má úplně jiné ekonomické možnosti, než jsme měli tenkrát v devadesátých letech my, její současný rozpočet se může směle rovnat s řadou kvalitních evropských klubů. To s sebou přináší i větší počet cizinců v sestavě, to už je dneska takový trend," všiml si portálem seznamzpravy.cz citovaný expert s trenérskou minulostí v rakouském i kyperském prostředí.

Pomoci by měl i vyprodaný domácí chrám. "Slavii teď ohromně pomáhá stadion v Edenu. Vytváří úžasnou akustickou kulisu, na Feyenoord bude zase určitě plno a věřím, že i fanoušci tým do dalšího kola pomůžou protlačit. Je tam obrovská naděje, že by se to mohlo podařit. Ale pozor! Tyhle týmy jako Feyenoord jsou kolikrát schopné zahrát na půdě soupeře ještě líp než doma," varoval mistr české ligy ze sezony 1995/1996, jehož poznatky publikoval web seznamzpravy.cz.

Pokud by nynější lídr Fortuna:ligy přeci jen postoupil, v semifinále by ho čekal buď Olympique Marseille, nebo PAOK Soluň. "Skoro bych řekl, že těžší úkol má před sebou Slavia teď ve čtvrtfinále proti Feyenoordu. Přece jen Marseille v posledních letech nic zázračného nepředvádí. Proč by nemohla celou soutěž vyhrát? Má silný tým, v pohárech zkušený, pod trenérem Trpišovským už toho řada hráčů na mezinárodní scéně odehrála spoustu. Proč by to nemohlo vyjít až na samý vrchol?," uzavřel co nevidět pětasedmdesátiletý odborník, jehož slova nabídl portál seznamzpravy.cz.

Slavia s Feyenoordem a v Jablonci, Sparta se Slováckem, Plzeň s Baníkem. Česko-Island. FA Cup: City-Liverpool!

Zdroj: seznamzpravy.cz