V závěru ligy, kdy přibývají únava, zranění či tresty, může být pro Slavii výhodou široký kádr...

V závěru ligy, kdy přibývají únava, zranění či tresty, může být pro Slavii výhodou široký kádr...

Čtvrtý ligový primát v řadě? Přesně tak to v souvislosti s titul obhajující Slavií vidí někdejší reprezentant Česka Milan Fukal. Tím spíš, že jsou sešívaní opět na čele, když v posledním kole využili zaváhání Viktorie.

"Přitom trenér Jindřich Trpišovský oproti zápasu v Rotterdamu vyměnil devět hráčů. Nemyslím si, že to bylo podcenění Pardubic, které hrají o záchranu. Ani nějaké riziko. Prostě těm, které postavil, věří. Jsou v kádru, když dostanou šanci, měli by si jí vážit a využít příležitost ukázat se, ať byl důvod jejich nasazení jakýkoli. Každý ligový zápas a hlavně za Slavii se počítá," uvedl na serveru aktualne.cz bývalý zadák Sparty, Hradce či Jablonce, jenž si pár let zahrál také v bundeslize.

Čtvrtfinalista Evropské konferenční ligy ještě bude podle jeho mínění těžit ze širokého kádru, který by měl pokrýt všechny případné komplikace v závěrečné fázi náročné sezony...

"Pro slávistického trenéra je příjemné, že si může dovolit takhle mužstvo překopat. Nasadit do ligového střetnutí, které potřebuje zvládnout a nabrat tři body, odpočatou sílu a poznat, že kvalita hry tím nijak výrazně neutrpěla. Pardubice sice udělaly několik nepochopitelných chyb, na druhé straně jsou prvoligovým mančaftem, který něco umí. Široký kádr může být pro Slavii v závěru ligy, kdy únava, zranění či tresty přibývají, velká výhoda," podotkl na aktualne.cz šestačtyřicetiletý expert.

Plzeň ztrácí dech, už měsíc nevyhrála – Slavia zase o bod vede. Sparta dotahuje a Vrba přeje rivalovi postup v EKL

Zdroj: aktualne.cz