Hradec už není záchranářský žebráček. Jestli Koubek skončí, musí přijít někdo s podobným myšlením a přístupem...

Hradec už není záchranářský žebráček. Jestli Koubek skončí, musí přijít někdo s podobným myšlením a přístupem...

Milan Fukal sice v minulosti působil ve Spartě, Jablonci, Hamburku, Borussii M'gladbach i Kapfenbergeru, nicméně svou profesionální kariéru ukončil před devíti lety v barvách Hradce Králové.

A tamní votroky, kteří jsou ve Fortuna:lize nováčkem, proto pozorně sleduje i nadále a jejich nynější šestou pozici jednoznačně kvituje, protože je podle jeho slov zasloužená.

"Nováček se pořád tlačí do první šestky, neprohrál ani na půdě Baníku Ostrava. Pozor, Hradec už není záchranářský žebráček, který byl vděčný a šťastný za každý bod, který ukopal, a pinožil se k jedinému cíli udržení se v soutěži. Tohle je tým, který ví, co chce hrát, na každého soupeře je velice dobře připravený, obstojí proti každému. A to ještě nehraje doma. Až se vrátí do svého, bude to další přidaná hodnota," uvedl ve svém komentáři pro aktualne.cz exreprezentant.

Konstantní výkonnost černobílé družiny podle něj stojí a padá s nejstarším prvoligovým trenérem Miroslavem Koubkem, jenž má za sebou zkušenosti ze Slavie i Plzně. Podle nedávného vyjádření však pořád platí, že bude v červnu u kormidla končit...

"Za zvednutím hradeckého týmu stojí jednoznačně trenér Miroslav Koubek. Odmítám názory o staré škole, to jsou hloupá vyjádření. Má sice přirozený respekt i vzhledem ke svému věku, je přísný. Ale jde s dobou, ví, co je nutné hrát, aby to přinášelo výsledek. Nelze stát vzadu a odkopávat míče s nadějí, že se náhodou něco povede. A pan Koubek je hlava tohoto systému. Jestliže skončí, musí přijít někdo s podobným myšlením a přístupem. Buď někdo z jeho realizačního týmu, nebo se stejnou filozofií," doplnil na aktualne.cz bronzový medailista z Konfederačního poháru FIFA.

Zdroj: aktualne.cz