Oba středeční zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů skončily plichtou, po Španělech jsou dál Angličani

Tento týden nám nabídne čtyři postupující do semifinále letošního ročníku Ligy mistrů. O prvních dvou se rozhodlo již během úterního večera. Bavorská mašina nedokázala vyzrát na zaparkovaný autobus Villarrealu a po remíze 1:1 senzačně ve čtvrtfinále končí. Druhé utkání v Madridu nabídlo nakonec prodloužení, neboť základní hrací doba dopadla lépe pro Chelsea.

Bayern se snažil dohnat manko z venkovního utkání. Bezbranková první půle poukázala na dobývání svatyně Žlutých ponorek. Až po změně stran se podařilo Lewandowskimu. Přestože tlak domácích stoupal, v 88. minutě přišlo z ojedinělé šance vyrovnání a Chukwueze poslal svůj tým senzačně do semifinále.

Chelsea musela dohánět v Madridu manko z úvodního změření sil a svěřenci kouče Thomase Tuchela od úvodních minut dokazovali, že chtějí s nepříznivým stavem ještě něco udělat. V 15. minutě otevřel skóre utkání Mount, po změně stran slavili trefy také Rüdiger s Wernerem. Rodrygo deset minut před koncem poslal utkání do prodloužení, kde o sobě dal v 96. minutě vědět Benzema.

Ve středu se v Madridu odehrála velká taktická bitva, ve které se Atleticu nepodařilo najít klíč na obranu Manchesteru City respektive ke smazání jednogólového náskoku City z prvního zápasu. Celý zápas byl poměrně defenzivní (na střely na bránu vyhráli domácí 3:1), větší emoce přišly až v závěru, kdy byl vyloučen v koncovce domácí Felipe. Sen o trofeji tak může dál snít Guardiola a jeho skvadra.

Naopak divácky velmi atraktivní zápas se hrál na Anfield Road. Hned šest gólů viděli diváci v zábavném utkání, ve kterém se Benfica rozloučila s milionářskou soutěží ve velkém stylu. Jürgen Klopp nasadil sestavu bez tradičních hvězdných jmen jako Salah nebo Mané, Liverpool i přesto dokázal jít do dvougólového vedení. Benfica nicméně srovnala a v závěru sahala i po obratu, toho nicméně nedosáhla.

Bayern Mnichov - Villarreal 1:1
Branky: 52. Lewandowski - 88. Chukwueze
První zápas 0:1, postupuje Villarreal

Real Madrid - Chelsea 2:3 po prodloužení
Branky: 80. Rodrygo, 96. Benzema - 15. Mount, 51. Rüdiger, 75. Werner
První zápas 3:1, postupuje Real Madrid

Atletico Madrid - Manchester City 0:0
První zápas 0:1, postupuje Manchester City