Jak to bude s Traorém? Ve hře jsou i zahraniční kluby, ale největší smysl by prý měl Eden a to z tohoto důvodu...

Jak to bude s Traorém? Ve hře jsou i zahraniční kluby, ale největší smysl by prý měl Eden a to z tohoto důvodu...

Jak uvedl v posledních dnech sám Jindřich Trpišovský, třiatřicetiletý středopolař Ibrahim Traoré je v současnosti pro Slavii mimořádně důležitý.

Kontrakt v Edenu už má ovšem autor evropských gólů do sítí Genku, Fenerbahce, Lince, Sevilly či Feyenoordu Rotterdam už má jen do letošního června. Bude se pracovní dohoda prodlužovat?

Asi by to dávalo smysl. Sám rodák z Abidžanu, který v Česku prošel také Táborskem či Zlínem, může pomoci nejen na trávníku, ale i v kabině. "Užívám si to. Před dvěma měsíci nikdo nečekal, že budu pravidelně hrát. Teď nastupuji do spousty zápasu a dávám i dost gólů. Cítím se výborně," citovaly stránky sport.cz držitele osmi českých trofejí.

Jeho manažer Daniel Smejkal jeho herní pohodu přisuzuje i spokojenému rodinnému životu. A to i přesto, že jeho partnerka a potomek žijí v Paříži. "Přijde mi, že zlom nastal, když se mu narodil syn. Když může, jezdí za nimi. Stejně tak když mohou dorazit oni za ním, jsou tu. Afričtí hráči jsou na tohle zvyklí," doplnil na sport.cz agent.

Na Traorém je dobré, že v kabině nedělá zlo, ani když nenastupuje. Jak to ale bude s novou smlouvu? "Sezení o novém kontraktu ještě neproběhlo. V kariéře ale chce určitě dál pokračovat. Vyptávaly už se na něj i jiné kluby, vesměs ze zahraničí. Ale je brzo, aby bylo něco konkrétního. Největší smysl by mělo pokračování ve Slavii, ale záleží na ní," zaznělo z úst Smejkala, jehož vyjádření nabídl web sport.cz.

Sešívané "S" by mohlo jeho služeb využít i časem po ukončení kariéry. Traoré by mohl být pro Slavii něco jako Costa pro Spartu a mohl by dál pomáhat s propojováním afrického regionu a adaptováním tamních mladých hráčů. Nedávno ostatně prováděl slávistickou delegaci v Pobřeží slonoviny. "Nějaký plán je, samotná představa, že by se zapojil do afrického projektu, se mu líbí. Ale zatím to vůbec neřeší," uzavřel na sport.cz hráčský zástupce.

Csaplár se mýlí: EKL není evropská ČFL. Jsou v ní i lepší týmy než v EL. A Pohár UEFA s Libercem byl také ČFL?

Zdroj: sport.cz