Zdemolovaná Barcelona i Lyon končí. Co Rangers s Bragou?

Pocem kam jdeš. Barcelona vyfoukla jak balonek na pouti, stejně tak Lyon. Dnešní čtvrtfinále Evropské ligy ukázalo sílu okamžiku a spustilo svůj brankostroj. Lipsko přejelo Bergamo a Rangers bojují s Bragou až do samotného konce.

V prvním hraném čtvrtfinále mezi Atalantou a Lipskem to bylo zcela otevřené. V německu to skončilo remízou 1:1 a tak šly oba kluby do tohoto zápasu s čístým štítem. To by však nesměl být na hřišti Christopher Nkunku. Ten otevřel své skóre v 18. minutě a v 87. jen upravil na 2:0. Prvním postupujícím se tak stalo Lipsko.

Atalanta - Lipsko - 0:2

18. 87. Nkunku

Boj až do poslední minuty. V tomto případě však úplně zbytečný boj. Na Nou Camp přijel Frankfurt, který neměl co ztratit. V zápase s Barcelonou byl jasným outsiderem a tak ho nic netížilo. Už ve 4. minutě otevřel Kostič a ve 36. přidal Borre další gól. Po hodině hry se trefil znovu Kostič a bylo vymalováno. Barcelona si nevěděla rady a každý útok byl zbytečný. Až v 91. minutě snížil Busquets a v 101. upravil Depay na konečných 2:3. Barcelona tak po Lize Mistrů vypadla i z Evropské ligy. K tomu nejde nic říct.

Barcelona - Frankfurt - 2:3

91. Busquets, 101. Depay - 4. 67. Kostič, 36. Borre

Enormní demolice. Au revoir. West Ham přijel do Lyonu a ten netušil, co se vlastně stalo. Zde se jasně ukázalo, že držení míče i střely jsou vám úplně k ničemu, když dostanete tři fíky a jedete domů. V 38. minutě otevřel skóre Dawson a o šest minut později přidal dašlí gól Rice. Ihned po poločase zatloukl hřebík do rakve Bowen a bylo vymalováno. Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem si tak o finále zahrají s Frankfurtem.

Lyon - West Ham - 0:3

38. Dawson, 44. Rice, 48. Bowen

Posledním dnešním zápasem je bitva doslova a do písmene. Rangers hostí Bragu a že bylo na co koukat. Už ve 2. minutě otevřel Tavernier a už v 5. minutě to mohlo být 2:0, ale Roofe zahrál rukou, takže gól nemohl platit. Ve 42. Tormena dostal červenou a oslabil tak svůj tým. Minutu před koncem poločasu přidal druhý gól Tavernier. V 83. minutě snížil Carmo a poslal tak tuto bitvu di prodloužení. Ve 101. minutě se už dočkal Roofe a poslal tak Rangers do semifinále společně s Lipskem.

Rangers - Braga - 3:1