Holeš? Podle svého šéfa patří mezi 3 nejlepší hráče kádru. Bosák hlásí, že je dokonce nejdůležitější...

Holeš? Podle svého šéfa patří mezi 3 nejlepší hráče kádru. Bosák hlásí, že je dokonce nejdůležitější...

Reprezentační univerzál Tomáš Holeš (29) nastoupil za sešívané "S" v této sezoně k šestatřiceti soutěžním zápasům. V odvetě proti Feyenoordu Rotterdam ovšem rodák z Poličky absentoval a bylo to znát...

Nejen podle Jindřicha Trpišovského je to totiž v poslední době nadstandardní hráč vršovického kádru. "Už před zápasem jsem si říkal, že hrát bez Holeše bude velký problém. Což se potvrdilo. Jeho schopnost obsáhnout velký prostor, bránit i útočit ze středu pole, dirigovat spoluhráče, tohle všechno až bolestně chybělo. Budu se opakovat, ale Tomáš Holeš je pro mne v současné době nejdůležitější hráč Slavie a při jeho absenci, především v evropském poháru, je mužstvo znatelně slabší," citoval web seznamzpravy.cz slova Jaromíra Bosáka.

To, jak moc důležitý je pro současného lídra Fortuna:ligy bývalý hráč Hradce Králové i Jablonce, se ve čtvrtek večer ukázalo také podle jeho šéfa z Edenu.

"Všeobecně je to pro nás důležitý hráč, první zápas to ukázal. Myslím si, že nejenom on, ale i spousta jiných hráčů nám pomohla. Hlavně ale jeho zkušenost, organizace a komplexnost do ofenzivy, defenzivy i osobních soubojů nám chyběla. Má skvělou dynamiku i řešení situací, to nám také chybělo. Patří mezi tři nejlepší hráče kádru, takový vám vždy chybí. Na druhou stranu, Rotterdamu vypadl Til, také důležitý hráč, a my to měli zvládnout i bez Tomáše. V první půli se nám to dařilo, v druhé bychom s ním asi měli více variant, to je ale zkrátka realita. První poločas ale ukázal, že ho kluci dokázali zastoupit," uzavřel na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník Trpišovský, jehož svěřence čeká za pár dní výjezd na severočeskou Střelnici.

Neubližuje sešívaným brankařům, že není jasně stanovená brankářská jednička? Trpišovský říká, že...

Zdroj: slavia.cz, seznamzpravy.cz