Zinčenko: Každým dnem stále víc nenávidím lidi, kteří přišli napadnout naši zemi. Nesmí se o tom přestat mluvit

Zinčenko: Každým dnem stále víc nenávidím lidi, kteří přišli napadnout naši zemi. Nesmí se o tom přestat mluvit

Ukrajinský fotbalista Oleksandr Zinčenko přiznal, že je zklamaný z ruských hráčů, kteří se veřejně nepostavili proti rozhodnutí Kremlu napadnout sousední Ukrajinu.

„Mám tam přátele, malý okruh, ale už se to zredukovalo téměř na nulu,“ řekl Zinčenko pode webu deníku Marca. „Někteří chlapci, které znám, mi hned po začátku invaze napsali: Je mi to velmi líto, Alexi, ale nemůžeme nic dělat. Samozřejmě, že můžete. Jak budete ticho, znamená to, že podporujete to, co se právě děje na Ukrajině,“ prohlásil pětadvacetiletý hráč anglického Manchesteru City.

Podle Zinčenka se možná ruští fotbalisté bojí, že by kvůli přísným zákonům mohli skončit ve vězení. Zároveň však myslí, že jak by se všichni rozhodli rozhovořit na sociálních sítích a postavili se proti válce, určitě by je ruská policie nemohla všechny pozatýkat.

Zinčenko tvrdí, že každý den začíná tím, že sáhne po mobilním telefonu a sleduje, jaké jsou nové zprávy z Ukrajiny. „Už je to víc jak sedm týdnů a můžete vidět, že někteří lidé začínají zapomínat. Zvykli si na brutalitu, která se odehrává v mé zemi. Lidé hladovějí, umírají, objevují mrtvá těla...“

„Musíme o tom mluvit ještě víc. Každým dnem stále víc nenávidím lidi, kteří přišli napadnout naši zemi. Nepřestanu o tom mluvit, protože celý svět musí poznat pravdu,“ dodal levý obránce, který před přestupem do Anglie v roce 2016 krátce hrával v ruské Ufě.

Zdroj: Šport.sk

Co stačí na Slovensku, v Evropě stačit nemusí, varoval bývalý slovenský reprezentant