Sparta, Slavia ani Plzeň v boji o titul nezaváhali. Hložek stý start oslavil gólem

Kompletní 29. kolo se odehrálo v neděli. Největší pozornost strhávaly zápasy prvního tria. Tedy Slavie, Plzně a Sparty. Letenští doma přehráli Slovácko, Slavia porazila na Střelnici Jablonec a Plzeň zase doma Ostravu.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko

Sparta zvládla šlágr kola, když doma na Letné porazila Slovácko 3:1. V zápase byl vidět především kapitán Letenských Bořek Dočkal, který nejprve asistoval na první trefu Hancka a poté po minele Ljovina přidal i vítěznou branku. Utkání bylo speciální pro 19letého Adam Hložka, který zaznamenal třetí gól domácích a zároveň se stal nejmladším hráčem historie české nejvyšší soutěže, který docílil mety 100 ligových startů.

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905

Bitvu na jihu Čech zvládlo lépe domácí Dynamo. V prvním dějství byl zejména vidět Mick van Buren, který nejprve soupeři daroval penaltu a chvíli před pauzou zařídil vyrovnání. V 64. minutě pak dokonal obrat z přímého kopu Lukáš Skovajsa.

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav vyloupila Zlín 2:1. Tým ze středu Čech předvedl solidní výkon, který v obou poločasech korunoval jednou brankou. Moravané přišli o naději na umístění v prostřední skupině, Boleslavští budou mít před posledním kolem ještě šanci proniknout do skupiny o titul.

FC Hradec Králové - Sigma Olomouc

Hradec skoro po měsíci znovu poznal, jaké to je okusit vítězství. Hlavní zásluhu na tom měl především pravý obránce domácích Jan Mejdr. Ve 38. minutě se postaral o vítěznou trefu a poté si připsal i asistenci. Jeho výkon dvěma góly podpořil Daniel Vašulín, který na ligovou trefu čekal od září.

FK Jablonec - Slavia Praha

Slavia si po vypadnutí ze čtvrtfinále EKL spravila chuť na hřišti Jablonce, když vyhrála 2:1. K oběma brankám hostů dopomohla domácí obrana. U trefy Schranze z první půle chyboval brankář Hanuš, rozhodující gól přišel po změně stran z kopačky Stanislava Tecla. Sešívaní tak i jedno kolo před koncem základní části vedou ligu o bod před Plzní.

Slovan Liberec - MFK Karviná

Karviná v Liberci vedla, ale vedení udržet klasicky nedržela. Ve 12. minuty hosty poslal do výhody N’Diaye, Severočechům zařídil vyrovnaní po půlhodině hry z pokutového kopu Michael Rabušic. Obrat dokonal po hodině hry Martin Koscelník.

FK Pardubice - FK Teplice

Pardubice nad Teplicemi poslal do vedení zkušený středopolař Jan Jerábek a v 75. minutě zvýšil na 2:0 Jostka, zároveň Pardubice přestřihly nelichotivou šňůru devíti ligových utkání bez výhry.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava

Plzeň doma přehrála oslavený Baník 2:1. Hosté se ani po změně trenéra nedokázali popasovat se špatnou formou a znovu se nevyvarovali zbytečných chyb. Viktoria si po třech remízách v řadě připsala díky rozhodující trefe Pavla Buchy důležité vítězství a zůstává za bod za Slavií.