Švancara o Baníku: Nevím, co vedení klubu vlastně chce. S tímto kádrem na první trojku rozhodně nemá

Švancara o Baníku: Nevím, co vedení klubu vlastně chce. S tímto kádrem na první trojku rozhodně nemá

Před pár dny musel na Bazalech skončit trenér Ondřej Smetana a v Plzni už proto vedl tradiční slezskou značku Tomáš Galásek. V Plzni však Baník nebodoval.

Petr Švancara se vrátil ještě k nedávné výměně hlavních trenérů, kterou pátý celek tabulky zdůvodnil nepřesvědčivou hrou a hlavně výsledky.

Laštůvka, Fleišman, Lischka a spol. už totiž čekají na výhru šest zápasů, v rámci čehož si připsali tři remízy a stejný počet proher...

"Baník vedl asistent Galásek, trenér Smetana byl odvolán. Nevím, co se děje uvnitř, jestli se s někým nepohádal, ale Baník se mi na jaře moc líbil, jaký hrál koukatelný fotbal. Dostával sice moc gólů, výsledky také nebyly nejlepší, určitě neprospěla domácí porážka s Karvinou, ale herně šel nahoru," podotkl na aktualne.cz čtyřiačtyřicetiletý expert.

Krok majitele Václava Brabce, respektive sportovního ředitele Aloise Grussmanna, byl podle něj uspěchaný. "Nevím, co vedení klubu vlastně chce. Vyhrávat, to bez debat, to chápu, ale když se mužstvo zvedne herně, výsledky by měly přijít. Nerozumím tomu, proč se v české lize tak rychle střídají trenéři, aniž by dostali prostor na práci. Pokud se to ovšem v klubu lidsky nerozhádalo, ale to já nevím. Na první trojku Baník s tímhle kádrem rozhodně nemá," upozornil na aktualne.cz bývalý forvard Slovácka, Slavie i Brna.

Se základní části se Baník loučí středečním domácím přestavením s Jabloncem, ve kterém by se před boji v nadstavbě měl vrátit na vítěznou vlnu. Minimálně podle papírových předpokladů.

Nový střelecký objev Boleslavi i celé ligy? Snad Douděra nezapadne jako například Matoušek a ještě něco ukáže

Zdroj: aktualne.cz