Slavia v Edenu dobyla svatyni Zlína, Sparta ztratila na Andrově stadionu, Plzeň uspěla v Boleslavi

Předposlední dubnovou středu bylo na programu závěrečné třicáté kolo základní části tuzemské nejvyšší soutěže, které nabídlo třaskavé boje jak na špičce tabulky, tak na jejím chvostu. Do akce tak šlo v jeden čas od 18:00 všech šestnáct klubů.

Bohemians - Hradec Králové

Hradec Králové má možnost se udržet v elitní skupině pro následnou nadstavbu, ale k jistotě potřebuje uspět v Ďolíčku. Během první půle však zatím branka nepadla a tak do šaten oba celky zamířily za nerozhodného stavu.

Po změně stran se skóre přeci jen měnilo. Votroci udeřili v 51. minutě po brance Kučery, ale Klokani se zmohli na odpor a o jedenáct minut později se o vyrovnání přičinil Hronek.

Karviná - Pardubice

Souboj celků ohrožených sestupem nabídl poměrně svižný start. Již ve třetí minutě poslal domácí do vedení Papadopulos, ale o pouhou minutu později se o srovnání zasloužil Černý. Další branka již během úvodní půle nepadla, a tak oba celky potřebují soustředit síly na druhý poločas, aby se pokusily urvat tři body pro sebe.

Pardubice začaly druhý poločas lépe a plody ovoce to přineslo v 56. minutě, kdy je poslal do jednobrankového náskoku Červ. Karviná se ale s nepříznivým stavem nechtěla smířit a v odpověď přišla od Buchty a Durosinmiho.

Mladá Boleslav - Plzeň

Mladá Boleslav je pro každého nevyzpytatelným soupeřem, ale západočeská Plzeň potřebovala na této adrese urvat výhru, aby do nadstavby zamířila s mírnou ztrátou na lídra tabulky. Hosté vykročili za tímto cílem zdárně, neboť již ve třetí minutě je poslal do vedení Havel.

Definitivní klid hostům dodal pět minut před koncem Kopic, který upravil na konečných 2:0 pro Plzeň.

Teplice - České Budějovice

Na Stínadlech nezažívají úplně špatné jaro, ale bodová ztráta z podzimu tíží Teplice možným sestupem. Ke slovu se v duelu s Českými Budějovicemi dostali první hosté zásluhou Škody, ale odpověď přišla o osm minut později od Tijaniho.

Teplice se postaraly o obrat v 53. minutě, kdy je k zisku tří bodů nasměroval Sejk.

Olomouc - Sparta

Pražská Sparta číhá z třetího místa v tabulce a čeká na zaváhání Slavie s Plzní, ale vlastní ztrátu si dovolit příliš nemůže. Olomouc se však poměrně snadno dostala do dvoubrankového náskoku, který v rozmezí čtyř minut obstarali Breite s Benešem.

I přes územní převahu se letenský tým v koncovce trápil a soupeř mu moc šancí na obrat nenabídl. Závěrečný hvizd pak určil tři body pro Olomouc.

Slavia - Zlín

Slavia v Edenu dobývá svatyni Zlína a po první půli může konstatovat, že se jí to daří. Po půlhodině hry poslal domácí do vedení Tecl a o chvíli později náskok pojistil Provod. Sešívaní vstupují do druhé půle s komfortním náskokem a jsou blízko tomu, aby základní část tohoto ročníku ovládli.

Také po změně stran sešívaní plnili zkoušku z efektivity na výbornou a další trefu slavil v 64. minutě Olayinka.

Slovácko - Liberec

Slovácko po nezdaru na Letné přivítalo na své půdě Liberec a případný zisk tří bodů by mohl nabídnout možné drama v nadstavbě o třetí místo. Celek z Uherského Hradiště po úvodním dějství slaví hubený náskok, neboť ve 40. minutě proměnil pokutový kop Jurečka.

Také druhý poločas nabídl Slovácku možnost pokutového kopu a Jurečka i v tomto případě mířil přesně.

Ostrava – Jablonec

Ostravský Baník se v posledních kolech výsledkově trápil, ale do cesty se mu postavil Jablonec, který v tabulce leží podstatně níže. Domácí se ujali vedení v 11. minutě, když se střelecky prosadil Buchta.

A co finále Fortuna:ligy? Skupinu o titul a Skupinu o záchranu čeká v rozmezí od 23. dubna do 15. května závěrečných pět kol.

Fortuna:liga - 30. kolo:

Bohemians - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 62. Hronek - 51. Kučera. Rozhodčí: Krejsa - Slavíček, Machač. ŽK: Jindřišek, Hronek, Dostál, Köstl - Kubala, Čech, Král, Vašulín, Vízek. ČK: 82. Čech (HK). Diváci: 2712.
Bohemians: Valeš - Křapka, Köstl, Vondra - Dostál, Květ, Hronek, Jindřišek, Hašek (79. Fulnek) - Chramosta, Bartek (56. Beran). Trenér: Veselý.
Hradec Králové: Vízek - Klíma, Král, Čech - Harazim, Kodeš, Kučera, Leibl (90.+ 4 Kutík) - Kubala (86. Soukeník), Vašulín, Rybička (46. Rada). Trenér: Hejkal.

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:0 (2:0)
Branky: 32. Tecl, 36. Provod, 65. Olayinka. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Podaný. ŽK: Čanturišvili. Diváci: 9251.
Slavia: O. Kolář (88. Kovář) - Bah, Kúdela, Hovorka, Jurásek - Holeš (72. Traore), Provod - Schranz (78. Plavšič), Lingr (78. Fila), Olayinka - Tecl (73. Sor). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka, Matejov (78. J. Kolář) - Conde - Dramé (63. Jawo), Hrubý, Janetzký, Čanturišvili (46. Fillo) - Fantiš (46. Reiter). Trenér: Kalivoda.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 3. Havel, 84. Kopic. Rozhodčí: Černý - Caletka, Vodrážka - Kocourek (video). ŽK: Sladký - Kalvach, Havel, Mosquera. Diváci: 2467.
M. Boleslav: Šeda - Pech (89. Rolinek), Šimek, Suchý, Sladký - Dancák, Jahič (74. Mužík) - Douděra (74. Skalák), Matějovský (89. Langhamer), Ewerton - Ladra (62. Mašek). Trenér: Hoftych.
Plzeň: Staněk - Holík, Santos, Hejda, Havel - Bucha, Kalvach - Kopic, Sýkora (86. Pernica), Mosquera (90.+2 Šulc) - Chorý (71. Beauguel). Trenér: Bílek.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)
Branky: 28. Tijani, 53. Sejk - 19. Škoda. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Čavoš (Č. Budějovice). Diváci: 1620.
Teplice: Grigar - Chaloupek, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Kučera, Trubač, Kodad (85. Ledecký), Boljevič (90.+3 Prošek) - Žák (71. Jukl), Sejk. Trenér: Jarošík.
Č. Budějovice: Šípoš - Čolič, Králik, Havel, Skovajsa - Van Buren (60. Brandner), Valenta, Čavoš (76. Tolno), Hellebrand, Mihálik - Škoda (60. Penner). Trenér: Horejš.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 40. a 62. obě z pen. Jurečka. Rozhodčí: Křepský - Bureš, Mikeska. ŽK: Kalabiška, Ljovin - Michal, Višinský, Purzitidis, Diváci: 3068.
Slovácko: Borek - Reinberk (83. Vecheta), Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (66. Tomič), Jurečka (83. Ljovin), Holzer (66. Šimko) - Cicilia (90.+3. Juroška). Trenér: Svědík.
Liberec: Vliegen - Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula - Havelka (79. Stoch), Michal - Matoušek (76. Tupta), Frýdek (59. Rondič), Višinský (59. Ghali) - Hilál (59. Rabušic). Trenér: Kozel.

Baník Ostrava - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 11. Buchta. Rozhodčí: Batík - Pečenka, Arnošt. ŽK: Ndefe, Lischka, Jaroň, Fleišman - Surzyn, Kadlec, Houska, Zelený. Diváci: 4098.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Jaroň (71. Šín), Kaloč, Kuzmanovič (64. Falta), Boula (64. Budínský), Buchta (80. Takács) - Smékal. Trenér: Galásek.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Zelený, Krob (78. Kubista) - Malínský, Kratochvíl, Považanec, Houska (85. Ikaunieks), Pilař (62. Černák) - Silný (62. Kadlec). Trenér: Rada.

MFK Karviná - FK Pardubice 3:2 (1:1)
Branky: 3. Papadopulos, 70. Buchta, 87. Durosinmi - 4. Černý, 56. Červ. Rozhodčí: Radina - Hrabovský, Vyhnanovský - Štěrba (video). ŽK: Jursa, Dramé, Durosinmi, Bartošák, Páník (trenér) - Krejčí (asistent trenéra), Mareš, Jeřábek. Diváci: 1215.
Karviná: Bajza - Mikuš, Buchta, Dramé (57. Stropek), Šehič (68. Čmelík) - Jursa (46. Túlio), Ndiaye (59. Qose) - Sinjavskij (46. Durosinmi), Zorvan, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Páník.
Pardubice: Markovič - Kostka, Čihák, Hranáč, Pojezný - Jeřábek - Patrák (88. Mareš), Červ, Solil, Rezek (67. Huf) - Černý (75. Matějka). Trenér: Novotný.
Rekla

Sigma Olomouc - Sparta Praha 2:0 (2:0)
Branky: 7. Breite, 11. Beneš. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Vlček - Franěk (video). ŽK: Pešek (Sparta). Diváci: 9157.
Olomouc: Macík - Beneš, Hubník, Jemelka - Chvátal, Breite (83. Vepřek), Greššák (53. Sedlák), Navrátil (69. Zifčák), Zmrzlý - Růsek, Chytil (84. Šíp). Trenér: Jílek.
Sparta: Heča - Wiesner, Vitík, Ladislav Krejčí II, Ladislav Krejčí I (65. Pešek) - Haraslín (79. Minčev), Sáček, Souček (46. Vydra), Dočkal (65. Karabec), Hložek - Čvančara (46. Pulkrab). Trenér: Vrba.

Pilař nyní svou klubovou budoucnost nechce komentovat, ale od Jablonce dostal nabídku na prodloužení...

LFA pod palbou slávistů i sparťanů. Slavia nehrála v Jablonci s oporami kvůli terénu. Sparta-Baník se kryje se Sparta-Třinec!