Finále Copa del Rey je tady! O titul si to rozdají Valencia a Betis Sevilla

Finále Copa del Rey je tady! O titul si to rozdají Valencia a Betis Sevilla

Nejstarší fotbalová soutěž ve Španělsku bude brzy znát nového vítěze. Jedno je ale jisté. Jméno nového šampiona překvapí. Nepůjde totiž o žádného z gigantů. Barcelonu s Realem vystřídá Valencia s Betisem Sevilla.

Finále Copa del Rey je tady a tak, jako každý rok půjde o fotbalový svátek. Půjde  teprve o druhou bitvu o tuto trofej za poslední dekádu, ve které bude chybět jeden z dvojice Real Madrid a Barcelona. 5. a 10 tým ligové tabulky čekají na trofeje několik let - Betis od roku 2005, Valencia od roku 2019, kdy porazila Barcelonu a vyhrála právě Copu del Rey.

Pro oba týmy půjde o vymodlenou trofej, avšak jen jeden bude v domácím prostředí. Finále se totiž bude hrát v Seville. Na druhou stranu Valencia si bude chtít spravit chuť po letošním ročníku La Ligy, která vůbec nevyšla. 

Je jasné, že Valencia má s vyhráním Copy del Rey mnohem větší zkušenosti a přece jenom ji vyhrála před třemi lety, avšak i Betis umí zahrozit a byla by chyba jej podcenit. Ani jeden z týmů nemají optimální formu a tak půjde o zcela otevřený střet. 

Abych řekl pravdu, když nejsou ve finále giganti, ale týmy jako Valencia a Betis, hned je to finále zajímavější. Betis se v lize pohybuje na pátém místě, které zajištuje skupinovou část Evropské ligy. Valencia se do pohárů přes ligu nedostane, ale právě výhra v poháru by ji tam mohla dostat. Ze všeho nám tak krásně vychází, že pokud vyhraje Valencia, Betis i tak bude ve stejné fázi Evropské ligy.

Ať už tento svátek fotbalu skončí jakkoli, jedno je jisté. Bude to parádní podívaná.

zdroj: Livesport.cz

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.