Karviná mě větší šanci na záchranu než Sparta na titul, říká expert Rajnoch. Jak vidí situaci v baráži?

Karviná mě větší šanci na záchranu než Sparta na titul, říká expert Rajnoch. Jak vidí situaci v baráži?
ROZHOVOR

Už dnes startuje nadstavbová část FORTUNA:LIGY, v níž bude třeba rozluštit hned několik otazníků. O titul si to nejspíš rozdají Slavia s Plzní, které dělí od sebe jen bod, třetí Sparta se odstřelila znovu sama. Jen brčkem dýchá poslední Karviná, ani ona se však ještě nevzdává. Jak to vidí televizní expert O2 TV Sport Jan Rajnoch?

„Že bude Slavia znovu útočit na první příčku, se čekalo už před sezonou. Zvlášť s ohledem na široký  kádr, který má trenér Trpišovský k dispozici. Hodně mile pak překvapila Plzeň. Michal Bílek s Pavlem Horváthem to tam s pomocí zkušených hráčů dali skvěle dohromady a pořád mají na to stát se mistrem. Trochu víc jsem zato čekal od Sparty. Je už takový kolorit, že chvíli hraje dobře, a pak někde propadne, jako se to stalo teď v Olomouci nebo na podzim na Slovácku. Něco je tam zkrátka špatně a ta ozdravná kúra bude ještě asi dlouhá,“ zapřemítal v rozhovoru pro eFotbal Rajnoch.

Ani herně to prý navíc stále není ta Sparta, jakou by si její fanoušci tak přáli. „I když některé zápasy zvládla velmi slušně, svým herním pojetím je mi pořád blíže Slavia, ale třeba i Slovácko. Hlavně jsou tam hrozně velké výkonnostní výkyvy, což je u klubu takového formátu zkrátka neodpustitelné,“ konstatoval bývalý reprezentant.

I proto ztrácí Letenští před nadstavbou na vedoucí duo sedm, respektive šest bodů. A ty se budou jen velmi těžko umazávat. „Abychom se ale ještě nedivili… Zatím bych Spartu ze hry o titul zcela neodepisoval. Nějaké procento tam pořád vidím, i když hodně malé. Navíc Slavia disponuje tak širokým a kvalitním kádrem, že je rozhodně favoritem na to udržet první příčku,“ uvedl Rajnoch.

Plácat po ramenou se zato mohou už teď v Hradci Králové, kde je místo bojů o záchranu čeká grupa o titul! „Hradec je i pro mě obrovským překvapením. Jako nováček se probil až do titulové skupiny, a to i když hrál své domácí zápasy v Mladé Boleslavi. Vážně skvělý výkon. Trochu to připomíná loňskou jízdu Pardubic, tedy jejich úhlavního rivala. Základ k úspěchu ale v Hradci položil už trenér Zdenko Frťala, který dal do kupy vážně dobrý mančaft. Po postupu z druhé ligy do první se pak rozhodl jít pryč a na jeho místo přišel zkušený Miroslav Koubek, jemuž se povedlo nastolit jasně daný směr. Výsledkem je pak skvělé šesté místo,“ pochválil Rajnoch.

To Pardubice se letos trápí a do skupiny o držení půjdou z patnácté, tedy barážové příčky. Poslední je Karviná, jež na ně ztrácí sedm bodů. „V závěrečném kole základní části však urvala svou první domácí výhru v této sezoně, a to právě nad Pardubicemi. Záchranářskou misi tak Karviná rozjela fakt last minute, ale stále má šanci se zachránit. Podle mě dokonce větší než v případě Sparty a její cesty za titulem,“ poznamenal bývalý skvělý stoper.

Do bitvy o přežití je navíc nezvykle namočen i třináctý Jablonec, jehož od čtrnáctých Bohemians dělí pouze skóre. „Jablonci vůbec nepomáhá strašný terén, na kterém musí hrát své domácí zápasy. Zvlášť když má kombinační mužstvo, jenž se snaží o moderní fotbal. Tak jako tak si ale myslím, že ať už bude z nejvyšší soutěže hrát baráž nakonec kdokoliv, tak se dokáže zachránit. Nechci se tím dotknout žádného z týmů v popředí druhé ligy, vyjma jasně první Zbrojovky u nich ale takovou kvalitu nevidím,“ uzavřel.