Trpišovský varuje před Hradcem: Je to překvapení sezony, šesté místo je ale zasloužené

Trpišovský varuje před Hradcem: Je to překvapení sezony, šesté místo je ale zasloužené

Základní část české nejvyšší soutěže ovládli, ale o pouhý bod před druhou Plzní, proto se musí mtí na pozoru. Slavii čeká posledních pět zápasů, ve kterých by ráda získala plný počet bodů, aby mohla opět získat mistrovský titul. Jako první se do cesty postaví v mladoboleslavském azylu Hradec Králové.

Finále Fortuna Ligy startuje tento víkend a sešívaní v úvodním kole zavítají do Mladé Boleslavi, kde změří síly s Hradcem Králové. Nenápadný účastník elitní šestky už několikrát v sezóně prokázal, že umí být velmi nepříjemným a nebezpečným.

„Těšíme se hodně. Vyhrát základní část nás stálo hodně úsilí. Teď se bude o titulu rozhodovat každý zápas. Je to souboj šesti nejlepších týmů v republice, bude to náročné. Máme před sebou pět utkání, z toho tři skvělé zápasy doma a dva těžké venku,“ nechal se slyšet pro klubové stránky trenér Jindřich Trpišovský.

Hradec zažívá velmi vydařené období a v posledních zápasech neokusil hořkost porážky. Vysoká výhra Slavie na jaře 5:1 je tak zapomenuta a sešívaní si uvědomují, že nastupují proti houževnatému soupeři. „Je to nováček a s podobným kádrem jsou na šestém místě. Odehráli velice dobré zápasy. V obou zápasech to byl velice nepříjemný soupeř. Je to organizovaný tým s šikovnými a nepříjemnými hráči vepředu. Je to překvapení sezony, šesté místo je zasloužené,“ chválil kouč Slavie svého nadcházejícího soupeře.

Nejlepším střelcem Východočechů, kteří šestým místem podtrhli nejúspěšnější sezonu od roku 1963, je šestigólový záložník Jakub Rada. Velmi produktivní umí být také Adam Vlkanova a Daniel Vašulín. „Jsou nepříjemní. Vašulín je vepředu nepříjemný svojí typologií, je vysoký a zároveň pohyblivý a rychlý. Vlkanova je hráč se skvělým driblinkem. Mejdr na pravé straně podporuje útok a má hodně asistencí. Kuba Rada dává jejich hře myšlenku. Celkově je to vyvážený tým,“ dodává Trpišovský.

Slavia.cz