V novém Hattricku: Když z Chile zavál stříbrný vítr

V novém Hattricku: Když z Chile zavál stříbrný vítr

Celkem tři díly nabízí magazín HATTRICK fotbalovým příznivcům ve třech po sobě jdoucích přílohách k mistrovství světa. První část už vyšla v minulém vydání, nyní je na trhu díl druhý, nejobsáhlejší a nejpestřejší. Pokrývá světové šampionáty od roku 1950 až po 1986, najdete v něm především texty o světovém stříbře Československa z Chile 1962 a také představujeme možnou hvězdu katarského mistrovství Kyliana Mbappého z Francie, moc toužícího po obhajobě zlaté medaili.

Na průřezu jednotlivými šampionáty je poznat, jakým vývojem tento turnaj prošel. Jak se třeba měnil počet účastníků od šestnácti až na současný dvojnásobek. Zajímavé je vysledovat, jakým procesem prošel postupový klíč ze skupin do vyřazovacích bojů, které ještě v dobách „dřevních“ nebyly automatické.

HATTRICK si samozřejmě všímá i velikánů jednotlivých týmů. Samostatně jsou zpracovány tři legendy MS Josef Masopust, Pelé a Diego Maradona. Dočtete se i o dalších známých i méně známých hráčích, kteří ovlivnili dějiny světových šampionátů.

Poslední pasáž této přílohy je věnována Kylianu Mbappému, který jako teenager zazářil na MS 2018 v Rusku a nyní v Kataru by s francouzskou reprezentací rád pokračoval ve spanilé jízdě.

Vše o světových šampionátech mezi lety 1950 až 1986 najdete v nejnovějším vydání magazínu HATTRICK, které je právě na trhu.