V Hradci jsou podle Brabce zajímaví hráči: Vlkanova či Mejdr jsou žhavým zbožím, uvidíme, kdo po nich sáhne

V Hradci jsou podle Brabce zajímaví hráči: Vlkanova či Mejdr jsou žhavým zbožím, uvidíme, kdo po nich sáhne

Bývalý hlavní kouč Vlašimi i někdejší asistent Bohemians 1905 Erich Brabec se ještě vrátil k nevydařenému slávistickému představení proti nováčkovi z Hradce Králové.

Úřadující mistr české ligy podle něj prohrál 3:4 i kvůli tomu, že mu v defenzivní řadě hořel ukrajinský stoper Taras Kačaraba...

"Kouč Trpišovský se rozhodl pro Kačarabu, protože očekával hodně nakopávaných balonů na Vašulína, nicméně nemyslím si, že by Kačaraba odehrál dobrý zápas. Byl v situacích o krok pozdě, ta souhra s Hovorkou nebyla dobrá, v defenzivě udělala Slavia moc chyb," přednesl pětačtyřicetiletý expert na webu ČT Sport.

Čerstvý skalp sešívaného "S" i nečekané šesté místo po základní části evidentně až takové náhody nebyly. "Že má Hradec výbornou sezonu, signalizuje už jen to, že skončil šestý. Překvapili mě v ofenzivě - Vlkanova, Kubala, Vašulín. Byli fantastický. Hradec byl nepříjemný pro obranu Slavie a byl neskutečně efektivní. Dokázali si vytvořit velmi zajímavé situace, oceňuju tu hru hlavně do ofenzivy," přidal na serveru ceskatelevize.cz bývalý stoper Sparty i Slavie.

Ten očekává, že bude o několik svěřenců Miroslava Koubka v letní pauze velký zájem jinde. "V Hradci jsou zajímaví hráči. Vlkanova nebo Mejdr jsou žhavým zbožím podle zpráv, tak uvidíme, kdo po nich sáhne. Pokud se Hradci podaří udržet kádr, mohou hrát příští sezonu tak, jak se prezentovali letos, i když jsou v některých zápasech příliš agresivním týmem," všiml si portálem ceskatelevize.cz citovaný exreprezentant, jenž se svého času objevil i v ruském, tureckém, rakouském i švýcarském prostředí.

Sedmadvacetiletý odchovanec votroků s tržní cenou okolo 20 milionů korun má ve východních Čechách smlouvu do 30. června 2023.

O rok mladší zadák s kontraktem do léta 2024, který spadá do stejné agentury jako Jan Morávek, Lukáš Budínský či Milan Škoda, by se dal aktuálně pořídit za zhruba 10 milionů korun.

Třicet nejlepších hráčů současné české ligy dle Trpišovského? Jurečka chybí, Tecl, Zelený či Kolář nikoliv

Zdroj: ČT Sport