Tituly a vítězné zápasy? Vládci slavných "S" Vrba a Trpišovský svádí velmi vyrovnané boje...

Tituly a vítězné zápasy? Vládci slavných "S" Vrba a Trpišovský svádí velmi vyrovnané boje...

Ano, ve Fortuna:lize nyní zastihnete i Martina Svědíka, Miroslava Koubka, Luboše Kozla či Davida Horejše, ale i tak se nejspíš shodneme na tom, že největší renomé ze všech elitních koučů mají ti, kteří jsou aktuálně k zastižení v Edenu a na Letné.

V souvislosti s Jindřichem Trpišovským (46), šéfem Slavie a Pavlem Vrbou (58), odborníkem, jenž zodpovídá za výsledky i herní tvář konkurenční Sparty, si dovolujeme nabídnout několik zajímavých statistik, které ukazují, jak moc vyrovnaní oba v metropoli pracující stratégové jsou.

V počtu výher Pavla Vrbu jen tak někdo nepředběhne a pokud vydrží ve Spartě ještě nějaké to úterý, nepochybně bude v příští sezoně atakovat pěknou dvoustovku.

Pokud jde o tituly, Vrba i Trpišovský jsou k tomuto datu na třech, s tím, že druhý zmíněný expert z Edenu je k osamostatnění na čele žebříčku mnohem blíž. Sparta totiž čtyři kola před koncem nadstavby ztrácí na čelní příčku dost bodů.

Zatímco v seznamu, který mapuje nejrychleji nasbíraných 5O vítězných zápasů, ještě Vrba svého největšího nynějšího konkurenta Trpišovského těsně porazil, v listu, jenž se zaobírá nejrychlejšími 100 triumfy, už nadřízený Kúdely, Schranze, Lingra a spol. vede.

Vládce sparťanské lavičky alespoň může hřát nezpochybnitelná první pozice v počtu výher v jednom týmu, když v tomto směru jasně poráží nejen Trpišovského, ale i Radu, jenž tento týden ukončil svou jabloneckou misi, jež se ve dvou různých časových etapách nakonec natáhla na dlouhých devět let.

Vybrané statistické údaje:

Nejvíce výher:

1. Pavel Vrba - 182
2. Petr Rada - 181
3. Karel Jarolím - 173

Nejvíce titulů:

1. Jozef Chovanec - 3
1. Pavel Vrba - 3
1. Jindřich Trpišovský - 3

Nejrychlejších 50 výher:

1. František Cipro - 75
2. Jozef Jarabinský. 90
3. Pavel Vrba - 96
4. Jindřich Trpišovský - 97
5. Vítězslav Lavička - 98

Nejrychlejších 100 výher:

1. Jindřich Trpišovský - 165
2. Pavel Vrba - 167
3. Vítězslav Lavička - 171
4. Karel Jarolím - 201

Nejvíce výher v jednom týmu:

1. Pavel Vrba - 148
2. Jindřich Trpišovský - 109
3. Petr Rada - 103

Třicet nejlepších hráčů současné české ligy dle Trpišovského? Jurečka chybí, Tecl, Zelený či Kolář nikoliv

Zdroj: fortunaliga.cz