Ostatním klubům můžeme jen závidět, přiznává Petrášek, jenž se asi parádního stadionu v Čenstochové nedočká

Ostatním klubům můžeme jen závidět, přiznává Petrášek, jenž se asi parádního stadionu v Čenstochové nedočká

Polské Ekstraklase vládne tři kola před koncem Raków Čenstochová na čele s třicetiletým kapitánem Tomášem Petráškem.

Oproti jiným velkým klubům ale pracuje v hodně skromných podmínkách a i své domácí zápasy hraje na malém stadionu s kapacitou 5 500 diváků, což je oproti známějším značkám z Poznaně, Varšavy či Gdaňsku nesrovnatelné.

"Moc bych si přál, aby Raków jednou hrál doma na parádním stadionu, ale toho se asi nikdy nedočkám, protože čas strašně rychle utíká. Jsme vděční za zázemí, které máme, ale není tajemstvím, že ve srovnání s jinými arénami je škoda, že takové město má takový stadion. Můžeme jen závidět ostatním klubům, se kterými v Ekstraklase soutěžíme. Trávník je ovšem perfektně připravený. Je to prostě fotbal, takže hrajeme, trénujeme a tvrdě pracujeme, abychom uspěli," citoval web sport.cz slova vytáhlého středního obránce, jehož celek finišoval minulý ročník na druhé příčce, což bylo taktéž obří překvapení.

Kde by vůbec mohl mít skromný tým typu Rakówa hranice? "Nevím, jak na ni odpovědět, protože nevím, kde jsou naše hranice a kde každý z nás má své vlastní. Myslím, že hranice jsou tam, kde existuje víra, a existuje také cesta," uzavřel na sport.cz zadák, jenž působí v Čenstochové od roku 2016 a aktuálně je na 150 oficiálních startech.

Dočká se za pár týdnů svého premiérového titulu kariéry, případně získá rovnou double? Nadcházející střety s Lechem Poznaň, Cracovií, Zaglebie Lubin a Lechií Gdaňsk rozhodnou.

Nespokojenost West Hamu se Součkem? Ale kdeže…

Zdroj: sport.cz