Tajemství životní formy bombardéra Benzemy: Záhadné zranění, nebo kryptonit?

Tajemství životní formy bombardéra Benzemy: Záhadné zranění, nebo kryptonit?

Karim Benzema zažívá ve svých 34 letech životní sezónu a podle většiny fotbalových expertů je aktuálně největším kandidátem na zisk Zlatého míče.

Francouzovy statistiky jsou v tomto ročníku výtečné. V jednačtyřiceti zápasech vstřelil 41 gólů a přidal i 13 asistencí. Real Madrid s Karimem Benzemou a bez něho jsou jednoduše dva úplně jiné týmy.

Fotbaloví fanoušci si však už delší dobu všímají obvazu, který má Karim Benzema omotaný okolo pravé ruky. Nosí ho víc jak tři roky a zdá se, že mu zatím přináší štěstí, když s ním v posledních sezónách střílí jeden gól za druhým. Mnozí si proto myslí, že obvaz má na sobě už pouze z pověrčivosti. Ale není to pravda.

Zraněný prst na ruce ho neomezuje

Celé to začalo v lednu 2019, když si francouzský útočník v souboji se stoperem Realu Betis Marcem Bartrem nešťastně zlomil prst na pravé ruce. Lekáři mu následně oznámili, že zranění bude vyžadovat operaci, po které by si ale Karim Benzema musel dát minimálně dvouměsíční pauzu.

Benzema

To v průběhu sezóny nepřipadalo v úvahu, takže se hvězdný útočník rozhodl odložit zákrok na období po skončení ročníku. V létě 2019 potom Benzema podstoupil operaci která byla úspěšná. Třetí nejlepší střelec historie Realu Madrid se však až příliš unáhlil s návratem zpět na trávníky. Kvůli tomu si také obnovil zranění prstu.

Začátek sezóny 2019/20 sice Karim Benzema stihl, ale poze s obvazem na pravé ruce, který nosí dodnes. Klíčový hráč „Los Blancos” má však štěstí, že fotbal se hraje nohami a ne rukama. Zranění prstu ho totiž neomezuje, právě naopak. S obvazem na ruce hraje lépe než kdykoli předtím. Pokud by se totiž spočítaly jeho statistiky za období, odkdy si prst zlomil, zjistilo by se, že v průběhu posledních třech sezón vstřelil dohromady 98 gólů, ke kterým přidal 33 asistencí.

Případná další operace zlomeného prstu by si vyžadovala delší stopku od fotbalu. Právě proto se v zákulisí začíná spekulovat o tom, že hvězda Bílého baletu půjde pod skalpel až po skončení kariéry. Útočník tedy asi bude nosit obvaz na pravé ruce i nadále.

Zdroj: Šport.sk

Liverpool potvrdil prodloužení smlouvy s Kloppem. Ten klub označil za svěží

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.