Slovácko se připravuje na evropská předkola. Povede se zlákat Kúdelu?

Slovácko se připravuje na evropská předkola. Povede se zlákat Kúdelu?

V Uherském Hradišti se připravují po roce na další boje o základní skupiny v pohárové Evropě. A vypadá to, že se bude sázet na zkušené ostřílené borce. Dvouletou smlouvu dostane záložník Milan Petržela a o rok by si měl prodloužit kariéru i Michal Kadlec. Podle informací Deníku Sport se pak klub dohodl na dlouhodobé spolupráci se záložníkem Markem Havlíkem a očkem házejí i po Slávistovi Kúdelovi.

Svědíkovo mužstvo pravděpodobně zopakuje loňský úspěch ve FORTUNA:LIZE. Navíc může oslavit i vítězství v MOL Cupu. A to v téměř identickém složení, jako v minulé sezóně. Osu týmu tvoří veteráni Milan Petržela (38 let) a Michal Kadlec (37). A jak píše Deník Sport, dohoda se rýsuje i s útočníkem Riginem Ciciliou a stoperem Stanislavem Hofmannem.

A nemusí zůstat jen u nich. V Uherském Hradišti si vytyčili zajímavou posilu. Podle Sportu se totiž v příštích týdnech se pokusí o comeback odchovance Ondřeje Kúdely (35)! „Určitě mu něco nabídneme,“ prozradil manažer Slovácka Veliče Šumulikoski. „Byl bych rád, kdyby se vrátil, ale je to ve vzduchu. Teď jsme ho nechtěli otravovat, hraje o titul,“ připomněl. K debatě by mělo přitom mohlo dojít po vzájemném duelu v Edenu.

Ale Kúdelův příchod je podle Sportu spíše utopií. Zkušený stoper chce údajně zůstat v Čechách a pokud s ním Slavia nebude počítat do hráčské role, nabídne mu prý trenérské angažmá. Spekuluje se ale i o tom, že si Kúdela najde angažmá v jiném klubu v okolí Prahy.

I přesto ale může mít Svědík důvod k radost. S velkou pravděpodobností mu totiž v kádru zůstane i střední záložník Havlík. „Je to na dobré cestě,“ uvedl Šumulikoski. „Mára nechtěl odcházet, nebylo to jinak složité. Bude základním kamenem týmu,“ dodal slovácký manažer. Podle Deníku Sport bylo za vleklými jednáními především zvýšení platu. Jak jinak. A zůstat by měl i útočník Ciciliu. „Chce zůstat tady,“ cituje Sport Šumulikoskiho.

Zdroj: iSport.cz

Šilhavý si údajně plácl s Fouskem a u reprezentace zůstane