Nejblyštivější pušky právě probíhajícího ročníku FNL, které se vyplatí sledovat

Nejblyštivější pušky právě probíhajícího ročníku FNL, které se vyplatí sledovat

Právě probíhající ročník druhé nejvyšší české soutěže taktéž míří ke svému zdárnému konci a při ohlédnutí za již proběhnutými koly lze s čistým svědomím konstatovat, že i tato liga má své atraktivní tváře. Stačí se podívat na produktivitu předních střelců, kteří jsou oporami svých týmů. Třeba již během letního okna přiletí lukrativní nabídka, která již otevře nové možnosti. Podívejme se na nejblyštivější pušky tohoto ročníku FNL.

 5) Jakub Přichystal

Další výraznou tváří Zbrojovky je v této sezóně Jakub Přichystal, který v minulosti okusil i angažmá v pražské Spartě. Zkušenosti s českou nejvyšší soutěží již má, neboť v barvách Brna odehrál v minulosti již 58 zápasů. Jihomoravskému klubu jedenácti přesnými zásahy pomohl k návratu mezi elitu a oporou by měl být i v další sezóně, kdy bude Zbrojovka chtít přesvědčit veřejnost i své fanoušky, že mezi nejlepší české kluby patří dlouhodobě.

4) Denis Alijagič

Pouhý podzim mu stačil k tomu, aby se stal zatím třetím nejlepším střelcem tohoto ročníku FNL. Mládežnický reprezentant v sobě ukrývá velmi zajímavý talent, který v barvách Vlašimi dokázal přetavit ve střeleckou formu. Kmenový hráč pražské Sparty tráví jaro již v české nejvyšší soutěži, neboť herní praxi sbírá aktuálně pod Ještědem v Liberci. Nasazen byl do čtyř ligových utkání, kde však svou produktivitu zatím nepotvrdil.

3) FILIP BLECHA

Čtyřiadvacetiletý odchovanec pražských Bohemians má zatím na svém kontě pouze jeden ligový start, který vykázal v roce 2017 v barvách Klokanů. Záložník s minulostí v Táborsku či Vlašimi v lednu tohoto roku přestoupil do pražské Slavie, která mu zajistila herní praxi v Brně. Smlouva byla sjednána v délce jednoho a půl roku, proto by na sebe další starty v české nejvyšší soutěži neměly nechat dlouho čekat. Ve Zbrojovce se mu daří, což dokazuje jedenácti ligovými brankami v této sezóně.

2) Bojan Dordič

Sedmadvacetiletý srbský legionář má s českým fotbalem již bohaté zkušenosti, neboť v minulosti sbíral minuty v nejvyšší soutěži například v Liberci či Opavě. V létě vyslyšel volání z Varnsdorfu, kde se v právě probíhajícím ročníku FNL stal hlavní palebnou silou klubu. Severočeský mančaft již zřejmě do postupových bojů nepromluví, ale Dordič čtrnácti trefami jasně deklaroval, že branky střílet nezapomněl, což by mohlo zvýšit pozornost prvoligových zájemců.

1) Jakub Řezníček

Příkladný profil lídra, který je pro klub nepostradatelný. Někdejší mládežnický reprezentant Jakub Řezníček se lvím podílem zapříčinil o návrat Zbrojovky mezi elitu. Doposud má na svém kontě 301 startů v české nejvyšší soutěži, ale s předstihem je jasné, že toto číslo v příští sezóně kvapem navýší. Třiatřicetiletý ofenzivní veterán je zatím hlavním adeptem na korunku pro krále střelců tohoto ročníku FNL a ve zbývajících kolech může svých sedmnáct branek ještě rozšířit o další kusy.

Zdroj: fnliga.cz