Přes léto je na čem pracovat, tvrdí Gebre Selassie, jehož Slovan nyní čeká 14 dní tréninků bez cíle...

Přes léto je na čem pracovat, tvrdí Gebre Selassie, jehož Slovan nyní čeká 14 dní tréninků bez cíle...

Liberecká sezona byla jako na houpačce. Start byl příšerný, po změně trenéra se Slovan chytil, ale závěr a zejména poslední dva střety se Sigmou podještědské značce ze stadionu U Nisy nevyšly.

Čím si to nejstarší stabilní člen základní sestavy modrobílé družiny Theodor Gebre Selassie vysvětluje? "Jsou dva pohledy na naší sezonu. Byli jsme na tom velmi špatně, pak jsme se z toho dostali. Začali jsme se soustředit na herní projev, který se zlepšil, ale bohužel nám nevycházela koncovka. Na to jsme poslední zápasy trochu dojížděli. Soupeři měli prostě jednodušší styl. Možná jsme opticky lépe kombinovali, ale v poslední třetině hřiště jsme měli velké rezervy. Přes léto je na čem pracovat," přiznal na fcslovanliberec.cz bývalý dlouholetý bek Werderu Brémy.

Jaká byla sezona 2021/2022 celkově? "Jsem rád, že se nám to po strašlivém začátku, kdy se na nás sypalo úplně všechno, povedlo otočit a uhráli jsme dobré výsledky. V podstatě do posledního kola základní části jsme hráli o první šestku. Vidíte, že jiné týmy mají jiné problémy. Nebylo automatické, že jsme se z této situace dostali, za to jsem rád. Byla to náročná sezona, teď je to takové špatné. Mohli jsme vypadnout, ale hlavně ten výkon je zklamáním," doplnil na klubových stránkách bývalý reprezentant Česka.

Svěřence Luboše Kozla by nyní mělo čekat 14 dní tréninku bez utkání. "Holt taková je situace. Chtěli jsme to s Olomoucí zvládnout i právě proto, abychom netrénovali 14 bez cíle, teď tu budeme zřejmě právě takto trénovat," doplnil na fcslovanliberec.cz kolega Rabušice, Mikuly či Koscelníka, který prožil oproti bundeslize úplně jiný ročník. Jak kvůli stylu fotbalu, tak kvůli atmosféře a podle něj se vše lišilo po všech stránkách.

Rada: Chci dál trénovat a bavit lidi. Klidně půjdu třeba na Moravu

Zdroj: fcslovanliberec.cz