Šádek prostředníček neměl ukazovat, avšak sprosté nadávky a kelímky s pivem na hřiště taky nepatří, zní z Plzně

Šádek prostředníček neměl ukazovat, avšak sprosté nadávky a kelímky s pivem na hřiště taky nepatří, zní z Plzně

Viktoria Plzeň přišla s omluvou za chování a vztyčeného prostředníčku od generálního ředitele Adolfa Šádka směrem ke slávistickým fanouškům. Zároveň také kritizuje agresi a nenávist příznivců sešívaného celku.

Západočeši zvládli v Edenu doslova bitvu o první místo a po dramatu v závěru a remíze 1:1 si stále drží první místo.

Zápas má však svou dohru, když fotografové zachytili Šádka, jak příznivcům Slavie ukazuje prostředníček. „Nevhodného gesta litujeme, tato vteřinová reakce se neměla stát. Nenávist a agresi v takové míře jsme ještě nezažili,“ uvedla Plzeň na twitterovém účtu FC Viktoria Plzeň.

Viktoria vyrovnala v nastaveném čase po proměněné penaltě Beauguela a francouzský útočník se rozběhl se svými spoluhráči slavit k postranní čáře, kam dopadaly předměty fanoušků. „Naše radost po gólu byla pochopitelně obrovská. Nebezpečné PET láhve, sprosté nadávky a kelímky s pivem z hlediště? Jsme rádi, že některý z předmětů nikoho nezranil,“ kritizovala Plzeň.

V utkání se strhla mela i mezi lavičkami, kdy slávistický asistent trenéra Jaroslav Köstl dostal červenou za to, že zdržoval hru zakopnutím míče. „Válka laviček? Nesouhlasíme. Náš realizační tým se věnoval hlavně vlastnímu týmu,“ podotkl plzeňský celek na twitter.com/fcviktorkaplzen.

Zdroj: twitter.com/fcviktorkaplzen, ceskenoviny.cz, ČTK