Protekce hvězd Nerazzurri pod Eiffelovkou? Pokud bude u kormidla Conte, tak se začnou dít věci…

Protekce hvězd Nerazzurri pod Eiffelovkou? Pokud bude u kormidla Conte, tak se začnou dít věci…

Podstatnou část sezóny snil milánský Inter o obhajobě mistrovského titulu v Serii A a výsledky tomu šel skutečně naproti. Dlouhou dobu se zdálo, že by se mu to mohlo podařit, až přišel jeden z několika mála smolných momentů, který jej zbavil statusu pána situace. Bologna měla v dohrávce darovat body bez známky odporu, ale opak byl nakonec pravdou. Nyní Nerazzurri sledují, jak je titulu nejblíže městský rival AC a navíc se začíná zjevovat i strašák Conte, který si chce vzít zpět to, co na San Siro přivedl.

Před pár dny vyvolala v médiích pořádný poprask zpráva, že by italský stratég Antonio Conte mohl převzít otěže v Parku Princů. Současný stratég Tottenhamu se údajně sám nabídl a odvrátil se tak zády od Kohoutů, kterým ještě před pár měsíci sliboval hory doly. Pod jeho taktovkou londýnský klub skutečně generuje progres, ale znamenalo by to, že by se na této adrese příliš dlouze neohřál.

Podle informací espn.com zatím stávající trenér PSG Mauricio Pochettino doufá, že v Paříži zůstane až do konce jeho platné smlouvy, která vyprší v létě příštího roku. Spekulace však nahrávají do karet spíše ukončení spolupráce a angažování nového stratéga. A jelikož jeden z adeptů Zinedine Zidane dává přednost možnosti vést francouzskou reprezentaci, jeví se Conte největší favorit.

Jenže příchod italského kouče do Parku Princů děsí Inter Milán. Důvodem je domněnka, že by hned v úvodu udělal pořádnou čistku v kádru a začal hledat nové posily. A ukázat by mohl na ty, které si již vyzkoušel během úspěšné cesty za titulem v Serii A. I proto je Romelu Lukaku spojován i s PSG, zatímco ještě do nedávna se hovořilo spíše o návratu na San Siro a čerstvě se také objevila zpráva, že předmětem zájmu by měl být i Nicolò Barella. Brzy by se však mohla objevovat i další jména, o které by se Nerazzurri mohli začít obávat.

Zdroj: espn.com

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.