Sparta se prý poohlíží po novém trenérovi v Německu. Vrbovu situaci velmi pozorně sleduje Baník...

Sparta se prý poohlíží po novém trenérovi v Německu. Vrbovu situaci velmi pozorně sleduje Baník...

Z pozice hlavního trenéra získal Pavel Vrba za svou kariéru hned šest titulů (Žilina, Plzeň, Ludogorec Razgrad), nicméně velký podíl měl i na posledním úspěchu Baníku, kdy na Bazalech pomáhal Františku Komňackému.

Se Spartou však zatím první místo loví marně a byť má kontrakt až do léta 2023, kdo ví, jestli k tomu dostane v příští sezoně 2022/2023 vůbec příležitost.

Pokud by totiž letenské "S" nezvládlo středeční finále MOL Cupu na Slovácku a ročník končilo zcela bez trofeje, sparťanskému managementu by se to nemuselo líbit a rodák z Přerova by mohl zmizet i s nynějším sportovním ředitelem Tomášem Rosickým.

Bývalý šéf Anži Machačkala má být podle zdrojů blízkých klubu z průběhu celého jara notně rozčarován a svou misi by na Praze 7 dokončit vůbec nemusel...

"Sparta hledá trenéra v Německu," citoval server sport.cz svůj dobře informovaný zdroj, který jen navazuje na předchozí myšlenky Daniela Křetínského, jemuž zahraniční lodivod na sparťanské lavičce nedá spát již dlouho a to i přes neúspěšnou zkušenost s Italem Andreou Stramaccionim. V minulosti například neúspěšně lovil Erika ten Haga, který se stane v létě manažerem Manchesteru United.

Situace ve třetím celku Fortuna:ligy bedlivě zajímá i Baník, který dočasně vede Tomáš Galásek. Majitel Ostravy Václav Brabec si svého času vysnil u kormidla Pavla Vrbu, čímž by se tak uzavřel kruh, protože už ve Slezsku působil a vesměs se čeká, až bude opět volný...

Může to být za pár týdnů, nebo třeba příští léto, ale značka FCB si na něj nepochybně počká.

V Evropě budu mít o Plzeň hodně velký strach. S tímhle fotbalem tam vyletí klidně i s Makedonci, ulevil si Vízek

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.