Klíčové faktory úspěchu Zbrojovky v boji o první místo

Klíčové faktory úspěchu Zbrojovky v boji o první místo

Fotbalová sezóna ve Fortuna:národní lize sice ještě neskončila, ovšem vítěz je již známý už čtyři kola před koncem. Brňané si vytvořili tak velký bodový náskok, že už je ani nejbližší sousedé v tabulce nemohou předskočit. Mužstvo Richarda Dostálka tak v příštím ročníku opět uvidíme při konfrontaci s Českou elitou.

 Co bylo pro návrat Zbrojovky do ligy klíčové?

1) Střelecká produktivita:

V pomyslném žebříčku počtu nejvíce vstřelených branek je Zbrojovka také na prvním místě, prozatím se nachází na cifře 54 přesných zásahů s průměrem dvou gólů na zápas. Nejlepší střelec celé F:NL je s 16 trefami Brněnský Jakub Řezníček, který se společně s kolegou Jakubem Přichystalem postaral o polovinu ze všech zmíněných 54 branek.

2) Jistota v bráně:

Brankář Martin Berkovec sice nekraluje tabulce soutěže v počtu vychytaných nul, ale svými výkony a výbornými zákroky mužstvo mnohokrát podržel a některé bodové zisky jsou převážně jeho zásluha.

3) Nedostatečná konkurence:

Před začátkem letošní ročníku to vypadalo vzhledem k velkému množství exligistů, na velmi vyrovnaný boj o postupové pozice. Opak se stal pravdou. Exligové celky totiž až na Zbrojovku zůstaly hodně za očekáváním. Vyústěním nezdaru favoritů je to, že vrchní příčky v tabulce momentálně okupují týmy Vlašimi, Béčka Sparty a Líšňe se kterými se tak úplně nepočítalo, že budou bojovat o barážové pozice.

4) Úroveň druhé ligy:

V průběhu sezóny se hráči Brna dopustili i několika individuálních chyb, jimiž protihráče vybízeli ke skórování, jenže většinu z těchto kiksů soupeři nedokázali potrestat. V první lize se ovšem taková zaváhání nemilosrdně trestají.

Autor: Petr Vížďa