Jedna část Manchesteru slaví. Přestup Haalanda je hotový a cenovka v případě tohoto ostrostřelce není nikterak strhující

Jedna část Manchesteru slaví. Přestup Haalanda je hotový a cenovka v případě tohoto ostrostřelce není nikterak strhující

Norský supertalent Erling Haaland je velmi blízko přestupu z Borussie Dortmund do Manchesteru City. Údajně už jednadvacetiletý střelec informoval vedení klubu o svém odchodu. Anglický celek je připraven zaplatit jeho výstupní klauzuli ve výši 75 milionů eur.

Dny Erlinga Haalanda jsou ve vestfálském klubu pravděpodobně sečteny. Fenomenální Nor by měl podle zahraničních médií i renomovaného novináře Fabrizia Romana zamířit do Manchesteru City. Údajně už zbývá projít zdravotní prohlídkou.

Během několika dnů by měla být aktivována výkupní klauzule v hodnotě 75 milionů eur. Oficiální oznámení se zřejmě dozvíme ještě tento týden. Norský útočník nejspíš podepíše smlouvu do června roku 2027 a bude pobírat plat 375 tisíc liber týdně.

Haaland do Dortmundu zamířil z rakouského Salcburku v lednu 2020 a prozatím v 88 soutěžních duelech nasázel neskutečných 85 branek. V Borussii by ho měl nahradit německý reprezentant Karim Adeyemi, který by mohl jít právě ve stopách norského útočníka, jelikož aktuálně hraje za již zmíněný Salcburk.  

Zdroj: sport.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.