Hašek svůj úkol v Ústí nesplnil: Připomněl jsem hráčům, že jako člověk rosteš jen v krizi, ne když slavíš titul

Hašek svůj úkol v Ústí nesplnil: Připomněl jsem hráčům, že jako člověk rosteš jen v krizi, ne když slavíš titul
OBSAHUJE OHLASY

Martin Hašek přicházel do Ústí nad Labem s jasnými záchranářskými úkoly, ovšem kdo ví, zda se mu je podaří splnit. Tím spíš po poslední domácí nečekané porážce s Chrudimí.

Severočeský celek je dvě kola před koncem předposlední a na čtrnáctý Třinec ztrácí pět bodů, což vážně není málo...

"Byl jsem najatý na tři týdny, na pět zápasů. Svůj úkol jsem nesplnil, ale nechci rozebírat a analyzovat, co bylo a nebylo dobře. Není to vhodné. Prostě jsme herně slabší než naši soupeři," uvedl na stránkách idnes.cz Martin Hašek.

"Mrzí mě to, ale život jde dál. Nedá se zachraňovat tím, že neustále počítáš, co se musí stát. Musíš dělat body, my je neděláme. Reálně vzato, naše šance jsou v podstatě v oblasti teorie," uvedl v interview pro idnes.cz bývalý trenér Bohemians 1905, jehož Arma se může poroučet do ČFL po dlouhých osmnácti letech.

"Nabádal jsem kluky, ať neblázní, nepohádají se, ať nehází na nikoho špínu, ať večer neudělají něco, co by je mohlo mrzet. Říkal jsem jim, že i sestupy patří k fotbalu. Že já zažil tituly i pády. Připomněl jsem jim, že jen v krizi rosteš jako člověk, ne když slavíš titul, i když je krásný. Průšvihy tě můžou posouvat. Snažil jsem se z toho v rámci možností vydolovat pozitivno. Miliardy lidí řeší v tuhle chvíli vážnější problémy než prohraný zápas a případný sestup do třetí nejvyšší soutěže," uzavřel na idnes.cz nástupce Davida Jarolíma.

V Opavě to zkusí Arma odehrát důstojně. Podle gólmana Jana Plachého ještě tým zmobilizuje síly. Nemusí ale stačit ani tříbodový zisk. Stačí, aby Třinec, který na Ústí čeká v závěrečném kole, před domácím publikem minimálně remizoval s Vyškovem.

Slavia v Ostravě a se Spartou, Plzeň v Boleslavi s Hradcem a s Baníkem, Chelsea-Liverpool, Juve-Inter

Zdroj: idnes.cz