Stadiony nikdo neřeší. Ať se na mě nikdo nezlobí, to přece musí být podmínka postupu, říká Laštůvka

Stadiony nikdo neřeší. Ať se na mě nikdo nezlobí, to přece musí být podmínka postupu, říká Laštůvka

Funkční veterán v ostravských službách Jan Laštůvka (39) by si nepřál, aby mohly postoupit mezi elitu týmy bez relevantního stadionu. Narážel tím na sestupující Karvinou, kterou čeká FNL i s krásným sportovním prostředím. Nejen o tom mluvil kolega Lischky, Fleišmana či Almásiho v čerstvém interiew pro isport.blesk.cz.

O triumfu Plzně, která sesadila Slavii po třech titulech za sebou...

"Moc jsem tabulku nesledoval, soustředil jsem se spíš na sebe. Když jsme ztratili možnost pohárové Evropy, bylo mi upřímně jedno, jak to tam nahoře vypadá. Pro mě bylo důležité, aby Baník v nadstavbě nic nevypustil, to bych nedopustil. Ale ano, překvapuje mě to. Slavia má asi lepší mužstvo, navíc by při vší úctě k Plzni asi udělala větší úspěch v Evropě, ale posrala si sezonu stejně jako my. Uvidíme, co s Viktorií bude dál – co majitel, posily, prodeje a tak dále."

O páté příčce Baníku, který v minulosti řekl, že Baník skončí před Slováckem...

"Nezvládli Karvinou, Teplice. Co jsem měl říct? Byl by alibismus říkat, že nechceme hrát poháry. Blbost, navíc jsme měli i nějaký náskok. Zpětně si možná můžeme říct, že páté místo bylo maximem, ale štve nás to. Máme na víc, musíme se ponaučit. Vůbec nemá smysl říkat, že Slovácko je sehrané, má dlouho trenéra a málo změn. My jsme si to prohráli zbytečnými ztrátami."

O avizovaném příchodu trenérského dua Pavel Hapal - Radoslav Kováč...

"My nic nevíme, jde to mimo nás. Musíme trénovat, zbytek necháme na vedení. Každý by si měl hlavně uvědomit, co znamená Baník. Jakou má klub historii a jak ho fanoušci milují. Vyžaduje se maximální bojovnost. A trenér? Občas to v kabině možná někdo zmíní, sem tam se pobavíme, ale to je vše. Já už mám svůj věk, chtěl bych spíš konečně zažít úspěch a hrát s Baníkem poháry."

O jeho Karviné, kterou čeká minimálně rok ve druhé nejvyšší soutěži...

"Narodil jsem se tam, jsem Karviňák. Začal jsem tam s fotbalem, dlouho tam hrál a po návratu z Ukrajiny tam byl znovu. Štve mě to. Mají krásný stadion a to by měl být základ pro všechny, kdo chce hrát první ligu. Furt se díváme kolem, hrajeme play off jak v Holandsku nebo kde, ale stadiony nikdo neřeší. Ať se na mě nikdo nezlobí, to přece musí být podmínka postupu."

Bílkův titul je za dané situace cennější než ty Vrbovy. Vyhrál i vodník českého zatuchlého rybníčku Šádek

Zdroj: isport.blesk.cz