Barošovo první vyloučení v 1.A třídě? V kabině to bylo fakt ostré, museli jsme ho uklidňovat, říká kouč Vigantic

Barošovo první vyloučení v 1.A třídě?  V kabině to bylo fakt ostré, museli jsme ho uklidňovat, říká kouč Vigantic

Držitel bronzu z Eura 2004 Milan Baroš (40) byl poprvé od ukončení profesionální hráčské kariéry vyloučen. Stalo se tak před pár dny ve šlágru 21. kola 1.A třídy Zlínského kraje, v rámci nějž byly jeho Vigantice vypráskány Hrachovcem 5:1.

"Nebyl to od hlavního rozhodčího profesionální výkon. Od první minuty se na Baryho zaměřil. Nepískal všechny fauly, které na něj byly a naopak mu pískal i ty, které nebyly. Postupem času to mezi nimi stále více jiskřilo. Přišlo mi to místy až osobní. Výsledek zápasu totiž rozhodčí určitě neovlivnil. Hrachovec byl lepší a vyhrál zcela zaslouženě," ocenil soupeře kouč Vigantic Pavel Šturala, jehož slova nabídly stránky denik.cz.

A jak vůbec k vyloučení došlo? "Rozhodčí Dominik Kovářčík s ním už v prvním poločase opakovaně mluvil, pořád mu odpovídal. První žlutou kartu mu dal někdy po hodině hry, a pak přišla vyhrocená situace, kdy dle mého neodpískal jasnou penaltu za chycení nohy. Následovala další slovní přestřelka. Nechci tady ventilovat konkrétní slova, která padla, ale obecně radit jakémukoli hráči při zápase, jak má hrát a jak se má chovat, to je mimo mísu. Milan byl neustále v obležení dvou tří hráčů, aspoň jeden na něm doslova visel. Když se rozběhl, vždy ho chtěli jakýmkoliv způsobem zastavit. Jeden faul, druhý faul. Druhou žlutou dostal za to, že po faulu na něj, kterému předcházely snad tři neodpískané, rozhodčímu zatleskal. Vzhledem k tomu, co se do té doby dělo, to byla vůči Barymu sprosťárnička," kroutil hlavou denikem.cz citovaný stratég.

Sám Baroš sice mohl v průběhu kariéry emoce rozdávat, nicméně v šestnácti duelech Vigantic dostal jen dvě žluté. "Milan není zlý, nic si po konci profi kariéry nekompenzuje, že by někomu nadával. Ano, emočně je na tom hodně vysoko, to víme. Chce ale hlavně odevzdat všechno na hřišti a pomoci mužstvu, to ho stále drží. Zatím musím říct, že ostatní sudí naše předešlé zápasy i s Barym v sestavě pískali dobře. Budu se opakovat, ale dle mého teď přišlo to vyloučení jen tím, že mu pořád odpovídal. Místo aby ho uklidňoval, tak ho hecoval," upozornil šéf lavičky Vigantic na portálu denik.cz.

A reakce někdejšího forvarda Liverpoolu, Lyonu či Galatasarye? "Nesl to velice špatně. Mrzelo ho to strašně. V kabině to bylo fakt ostré, má stopku, museli jsme ho uklidňovat. On chce vždy týmu pomoct, nejezdí si tady z Prahy jen ulevit. Pořád chce vyhrávat. Trochu si to vyloučení sám vyčítám. Vnímal jsem, že se možná k něčemu schyluje. Jenže Milan nemá rád, když je střídaný, chce zápas vždy dohrát, pomoci klukům. A teď nemohl. Je nadstandardní hráč. Nevypustí jediný zákrok, jedinou přihrávkou, za vším jde do konce a po hlavě. Je obdivuhodně platný. Když jsme teď na jaře udělali sérii šesti výher, byl rozdílový. Co rozdílový… Všechny převyšuje o několik tříd. A je důležitý i do kabiny, vždy připravený, nahecovaný. Fotbal má pořád rád, získané zkušenosti chce neustále předávat dalším klukům. Lidi, kteří na něj chodí to vidí a povzbuzují ho. Já před ním smekám," zakončil na denik.cz Šturala, jehož tým je po dvaceti zápasech v tabulce na druhé příčce se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Francovu Lhotu.

Jak Teplice zbrojí na baráž? Na Stínadla se půjde bez vstupného, tisíce lidí obdrží zdarma pivo a to není vše...

Zdroj: denik.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.