Klopp vyzývá ke zrušení Ligy národů: "Je to jeden z nejsměšnějších nápadů ve světě fotbalu"

Klopp vyzývá ke zrušení Ligy národů:  "Je to jeden z nejsměšnějších nápadů ve světě fotbalu"

Německý stratég Liverpoolu si v poslední době příliš nezadá s asociací UEFA. Minulý týden se na ni valil jeho hněv vůči obavám ohledně přidělování vstupenek na finále Ligy mistrů, tímto však Kloppova nespokojenost nekončí. Slovní rebelie pokračuje i dnes.

Na kritiku, týkající se přerozdělování vstupenek, odpověděl prezident UEFA Aleksander Čeferin. Uvedl, že Kloppa kontaktoval a vysvětlil mu, jak to bude s přerozdělením vstupenek.

Klopp posléze potvrdil, že byl šéfem UEFA kontaktován a přiznal, že o dané situaci neměl dostatek informací. Avšak jeho frustrace namířená na asociaci pramení nikoliv ze vstupenek, ale ze soutěže Ligy národů.

„Stále si myslím, že je to jeden z nejsměšnějších nápadů ve světě fotbalu, protože nyní končíme sezónu, kdy (někteří) hráči odehráli více než 70 zápasů. Pokračujeme v zápasech Ligy národů, protože je musíme hrát když není turnaj. To je důvodem mé kritiky, proto byl bych radši kdyby si UEFA vzala více peněz z finále Ligy mistrů a zrušila Ligu národů."

Rodák ze Stuttgartu často kritizuje nabitý kalendář. Jeho svěřenci v aktuální sezoně nastoupí k maximálnímu počtu utkání, které jdou odehrát.

Čím je kalendář nabitější, tím je větší pravděpodobnost únavy hráču či potenciálních zranění. Této skutečnosti jsou si vědomi i hráči samotní, proto také na reprezentačmích srazech přibývá poslední dobou, čím dál více omluvenek.

Klopp se také vyjádřil na adresu nového formátu Ligy mistrů, a není velkým překvapením, že ani tento formát se mu příliš nezamlouvá.

"Neměl jsem čas se pořádně dívat. Ale více zápasů je vždycky špatný nápad, abych byl upřímný. Vždy špatný nápad.“

"Mluvil jsem o tom docela často a evidentně to nikoho nezajímá.“

Svou pozornost však bude muset čtyřiapadesátiletý trenér rychle přesměrovat na zítřejší duel, kdy se jeho Liverpool střetne ve finále FA Cupu s londýnskou Chelsea.

Zdroj: goal.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.