Brno chce dát 17 milionů na úpravy stadionu

Brno chce dát 17 milionů na  úpravy stadionu

Brno se konečně rozhoupalo, městští radní chtějí uvolnit na opravu královopolského stadionu 17,4 milionu korun. Definitivní potvrzení by mělo přijít ve středu, kdy by iniciativu mělo potvrdit zastupitelstvo města.

 Jednalo by se tak o krásný dárek brněnským fotbalistům, kteří se opět vrací mezi elitu.

„Je nutné do stadionu zainvestovat, aby splňoval přísné předpisy pro nejvyšší soutěž. Chceme, aby se v Králově Poli mohly pořádat také mezinárodní zápasy. Celkově na to vyhradíme 17,4 milionu korun" uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Podle něj by brněnští nebyli jediní, kdo by svatostánek využíval. V případě postupu do první ligy, by na něm hráli také fotbalisté Líšně.

Ti si v posledním kole, mohou v utkání na Žižkově vybojovat účast v baráži.

Na stadionu má dojít k výměně travnatého povrchu hrací plochy, k dokončení oprav zavlažovacího systému a k dalším dílčím opravám, týkajících se ku příkladu hlavní tribuny nebo toalet.

„Ze všeho nejdřív se ale opraví osvětlení a zázemí bude rozšířeno o regenerační vířivku, která je nutná pro mezistátní duely. Třináctého června zde totiž utkáním s Andorrou zakončí kvalifikační boje o postup na evropský šampionát česká reprezentační jednadvacítka," informoval Jaroslav Suchý, brněnský radní pro sport.

Brněnští si zajistili postup mezi elitu s předstihem. Na první příčce mají náskok 17 bodů na druhou Opavu a v aktuální sezóně FNL se z vítězství neradovali poze v 7 případech.

Zdroj: sport.cz